/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F76ae071730d54836c50be60306c53318.jpg)
МЗС України припинило використовувати цифрову «речницю» Вікторію Ші
Кілька місяців тому Міністерство закордонних справ з гордістю представило Вікторію Ші – цифрову речницю, розроблену для модернізації та прискорення комунікації у консульських питаннях. Її поява була сприйнята як сміливий крок до діджиталізації державних послуг та демонструвала прагнення України до інновацій.
Вікторія Ші, створена за допомогою штучного інтелекту, мала бути обличчям консульської служби, забезпечуючи швидке та доступне інформування громадян. Її завданням було знімати навантаження з реальних дипломатів, відповідаючи на часті запитання та надаючи стандартизовані пояснення.
Проте нещодавно відомство оголосило про призупинення її використання. Це рішення ознаменувало завершення експерименту з інтеграції ШІ у публічну дипломатію.
Офіційна причина відмови від Вікторії Ші не уточнюється, однак її використання було зупинено, що свідчить про переосмислення підходів до залучення технологій для комунікації з громадськістю.
Тепер МЗС шукатиме інші шляхи для оптимізації консульської роботи та інформування, спираючись на отриманий досвід.
Світова практика використання штучного інтелекту в державних структурах неоднозначна. Деякі країни успішно впроваджують ШІ для автоматизації рутинних завдань, тоді як інші стикаються з викликами, пов'язаними з достовірністю інформації, нюансами людської комунікації та сприйняттям громадськості.
Призупинення роботи Вікторії Ші є важливим уроком для української дипломатії, підкреслюючи складність інтеграції високих технологій у сферу, що вимагає витонченого балансу між ефективністю та емпатією, і закликаючи до подальших роздумів щодо майбутнього ШІ у відносинах між державою та суспільством.

