/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc69991e041d709b47f6bb8dfaa355555.jpg)
Розкриті технічні характеристики американських ударних безпілотників C100
Армія США провела навчання Spartan Focus, під час яких підрозділи 2-ї бронетанкової бригадної бойової групи 3-ї піхотної дивізії відпрацювали застосування ударних безпілотників C100. Дрони використовувалися у конфігурації бомбардувальника з навчальними боєприпасами, надрукованими на 3D-принтері. Метою тренування було відпрацювання тактики та координації застосування недорогих повітряних засобів підтримки піхоти.
Основну увагу приділяли взаємодії з наземними підрозділами, виявленню цілей та процедурі скидання боєприпасів у сценаріях, наближених до реальних умов сучасного бою. У командуванні 3-ї піхотної дивізії зазначили, що використання безпілотників дозволяє проводити розвідку ворожих позицій без ризику для життя військових та забезпечує командирам актуальну інформацію для ухвалення рішень.
Безпілотник C100 належить до класу середньої дальності та призначений для розвідки. Він здатний долати до 15−20 км, перебувати у повітрі близько години, розвивати швидкість до 80 км/год і нести корисне навантаження до 2 кг — камери, сенсори або легкі боєприпаси. Під час навчань його використали для моделювання ударних місій, що дозволило удосконалити методи інтеграції БпЛА у загальновійськові операції.
Досвід тренувань відображає реалії війни в Україні, де у 2025 році ударні квадрокоптери стали одним із найефективніших засобів вогневої підтримки ЗСУ проти російських окупантів. Лише дрони класу VAMPIRE здійснили понад 2,5 мільйона бойових вильотів, довівши ефективність недорогих і швидко замінюваних систем у сучасних конфліктах.
Наступні етапи навчань передбачають подальшу інтеграцію C100 у загальновійськові операції та відпрацювання сценаріїв із використанням ударних дронів у складних умовах.

