/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2Fd670c63c6550d3a3da5957977df3bea8.jpg)
США закликали своїх громадян терміново покинути Іран: чому Вашингтон створює «резервний» уряд
На початку лютого 2026 року віртуальне посольство США в Ірані оприлюднило оголошення, що стало тривожним сигналом для американських громадян. У ньому чітко зазначалося: «негайно залишити Іран». Ця рекомендація стала відповіддю на поточну безпекову ситуацію, яка викликала серйозне занепокоєння у Вашингтона.
Ситуація в Ірані є вкрай нестабільною, і це впливає на логістику: авіакомпанії скасовують рейси до та з країни, а також є загроза тривалих перебоїв з інтернетом. Американцям радять продумати альтернативні способи зв'язку та, якщо це безпечно, розглянути можливість наземного виїзду до Вірменії або Туреччини.
Особлива складність виникає для осіб з подвійним громадянством. Американцям із громадянством Ірану рекомендують використовувати іранський паспорт для виїзду, оскільки пред'явлення американського документа може призвести до затримання, що додає складності до вже непростої ситуації.
Ті, хто не має можливості або не планує виїжджати, отримали чіткі інструкції: облаштувати безпечне місце перебування та підготувати запаси води, їжі, ліків та предметів першої необхідності. Це свідчить про серйозність оцінки ризиків і підкреслює потребу у підготовці до тривалого періоду невизначеності.
Паралельно з цими закликами, Сполучені Штати активізували свою діяльність на Близькому Сході. Було зафіксовано понад 102 рейси важких транспортних літаків C-17 та C-5 за останні півтора місяці, що свідчить про зміцнення військової присутності. Нові супутникові знімки демонструють різке збільшення кількості американських військових активів поблизу Ірану, включаючи численні F-15E на авіабазі в Йорданії та близько 12 бойових кораблів, серед яких авіаносець USS Abraham Lincoln. Також відбулася серія рейсів до Йорданії з армійських аеродромів США, що, за непрямими ознаками, пов'язані з доставкою елементів систем ППО Patriot.
Водночас, адміністрація США активно працює над створенням тимчасового уряду для Ірану, який міг би функціонувати у разі, якщо поточна влада втратить здатність керувати країною. До цього процесу залучений Джаред Кушнер. Ці заходи відбуваються на тлі переговорів між США та Іраном в Омані стосовно ядерної програми, які, попри відсутність негайних рішень, продовжуються, з запланованою наступною зустріччю.
Ситуація навколо Ірану стає все більш напруженою, що також відображається на обсягах військового угруповання США на Близькому Сході. Сполучені Штати розмістили понад 450 крилатих ракет Tomahawk, активно залучаючи глобальну логістику для швидкого зміцнення регіону. Це масштабне перекидання здійснюється як безпосередньо зі США, так і транзитом через Європу та Японію.
До Саудівської Аравії прибули важкі літаки C-5 Super Galaxy, призначені для перевезення великогабаритної техніки та елементів ППО. Ці дії Вашинтону демонструють готовність до будь-якого розвитку подій, паралельно з дипломатичними спробами врегулювати ядерне питання, про що згадується у поточному повідомленні.
На тлі зростаючої напруги у регіоні, що супроводжується дипломатичними маневрами та масштабним зміцненням військової присутності США, подальший розвиток подій залишається непередбачуваним. Ці кроки свідчать про те, що Вашингтон готується до різних сценаріїв, намагаючись забезпечити безпеку своїх громадян і регіональну стабільність.

