/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F1b84b78bf04790f3e16ded0a75c49336.jpg)
Зеленський закликає ЄС до "плану Б" через блокування кредиту Угорщиною
На тлі нагальної потреби у фінансуванні, що може вичерпатися за лічені тижні, Володимир Зеленський, звертаючись до видань Welt та Politico, наголосив на необхідності розробки "плану Б". Це звернення стало відповіддю на затримку узгодженої позики у розмірі 90 мільярдів євро, яку блокують Угорщина та Словаччина.
Відносини Києва з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном президент охарактеризував як напружені. Зеленський зазначив, що дипломатична тиша з Орбаном є малокорисною, звинувативши його у відстоюванні позиції союзника Володимира Путіна.
Президент України стверджував, що Орбан, подібно до російського лідера, блокує всю допомогу Україні: фінансування, озброєння та вступ до ЄС. Однак він не робить того, що сьогодні не робить Путін – не атакує українську територію ракетами чи дронами і не надсилає своїх солдатів.
Наступного тижня на саміті в Брюсселі лідери ЄС планують переконати Віктора Орбана та Роберта Фіцо дотриматися попередніх обіцянок щодо затвердження кредиту для України. Водночас у Європейському Союзі вже знайшли спосіб, як надати Україні 30 мільярдів євро в обхід вето Угорщини та Словаччини.
Зеленський наголосив, що партнери України знають: Київ захищає не тільки українські цінності, але й свободу всієї Європи.
Ця фінансова допомога має забезпечити підтримку економіки та оборонної промисловості України у критичний період боротьби за свою незалежність. Необхідність "плану Б" виникла на тлі постійних викликів, пов'язаних з тим, як країни-члени ЄС розходяться у поглядах на підтримку України.
"Нам і Європі потрібен цей план Б. Наші європейські партнери й справжні друзі знають, що ми захищаємо не лише українські цінності — ми захищаємо свободу всієї Європи", — розповів Володимир Зеленський.
Потреба у гнучких рішеннях та єдності стає все більш очевидною, адже від успішного врегулювання цієї ситуації залежить не тільки майбутнє України, а й довіра до європейської солідарності в цілому.

