/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fe72ed52c78588a8ac89bbeeaf50ec9b3.jpg)
Українські експерти діляться досвідом: як Катар посилює захист від дронів
На зустрічі в Досі, президент України Володимир Зеленський заслухав доповіді українських експертів, які працюють у Катарі. Їхня місія – обмін досвідом та експертизою у сфері захисту неба, що стало особливо актуальним для регіону на тлі зростання загроз.
Українська команда вже провела комплексну оцінку безпекової ситуації в Катарі та його спроможностей щодо відбиття повітряних загроз. За підсумками цієї роботи фахівці запропонували конкретні рішення для зміцнення обороноздатності країни.
Одним із ключових викликів у регіоні Близького Сходу є удари балістичних ракет та дронів. Якщо для протидії балістиці ефективними залишаються лише системи протиповітряної оборони, то боротьба з дронами вимагає інших, більш доступних рішень, які українці успішно розробили.
Саме ці, значно дешевші, рішення для боротьби з дронами вже довели свою ефективність в Україні проти різних типів безпілотників. Цей досвід викликав значний інтерес у Катарі, що підтверджує готовність до довгострокової співпраці з Україною.
За словами Володимира Зеленського, Емір Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані високо оцінив роботу та консультації українських фахівців, що стало важливим підтвердженням їхньої ефективності.
Наразі кількість українських експертів, які працюють у країнах Близького Сходу, досягла 228 осіб. Україна наголошує на готовності ділитися своєю експертизою та допомагати тим, хто в свою чергу може сприяти зміцненню української обороноздатності. Одне з головних завдань — відновити стабільність в регіоні, припинивши терористичні іранські удари.
Офіс президента повідомив, що українські військові не братимуть безпосередньої участі в бойових діях на Близькому Сході, обмежившись передачею досвіду боротьби з іранськими дронами. Українські спеціалісти вже здійснили кілька успішних збиттів іранських дронів в одній з країн регіону.
Наразі Україна та Катар вже підписали угоду про партнерство в оборонній сфері щонайменше на 10 років. Також повідомляється, що подібні договори щодо спільного виробництва безпілотних літальних апаратів вже укладені із Саудівською Аравією.
«І сьогодні під час зустрічі з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані для мене важливо було почути таку високу оцінку роботи наших хлопців та вдячність за їхні консультації», – зазначив Володимир Зеленський.
«Удари балістикою та дронами – це зараз тут, у регіоні, найбільший виклик. І якщо проти балістики ефективно працюють лише системи ППО, то для боротьби з дронами ми в Україні напрацювали інші, значно дешевші рішення. Вони вже довели свою ефективність у протидії різним типам дронів, і тому в нашому досвіді так зацікавлений Катар», – наголосив президент.
Співпраця України з країнами Близького Сходу у сфері оборонних технологій демонструє взаємовигідний підхід до забезпечення безпеки. Цей обмін досвідом не лише посилює регіональну стабільність, а й підкреслює роль України як ключового гравця у боротьбі з сучасними повітряними загрозами, відкриваючи шлях до подальшого зміцнення двосторонніх зв'язків та глобальної безпеки.

