/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F450%2F35ab004c082a7a6785f889cdb00161ea.png)
У 2025 році Харків виділив менше 1% бюджету на підтримку ЗСУ
Протягом 2025 року Харків виділив 217 мільйонів гривень на підтримку Збройних сил — це менше ніж 1% від бюджету міста. Про це повідомляє громадський рух “Чесно”.
За даними аналітиків, у 2025 році в Харкові планували виділити на підтримку війська 265,4 мільйона гривень. Із цієї суми виділили 81,7% — 217 мільйонів гривень.
“Міста, що розташовані ближче до кордону з рф, мають низку супутніх військових витрат: регулярне відновлення будинків, допомога постраждалим, налагодження питань із пошкодженою інфраструктурою тощо. Та навіть за таких умов міста демонструють так звану “бюджетну дисципліну”, виконуючи свої плани з використання видатків”, — зазначають в “Чесно”.
Скільки грошей виділили обласні центри на підтримку війська у 2025 році. Фото: chesno.org
В Україні існує три способи, за якими міста можуть виділяти гроші з бюджету на підтримку війська: забезпечення добровольчих формувань харчуванням, ліками та обмундируванням, перерахунок грошей військовій частині у вигляді субвенції та купівля військових облігацій. Пряма закупівля зброї та військової техніки коштом міста заборонена.

