/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F6ec8f55fe0a262bfffe28eb365851ed3.jpg)
Мірча Луческу: світ футболу прощається з легендарним тренером
Все почалося 29 березня, коли Мірчі Луческу стало зле під час тренувального збору національної команди Румунії перед матчем зі Словаччиною. Його доставили до лікарні, але тренер, сповнений рішучості, бажав відразу повернутися до роботи, написавши відмову від госпіталізації. Однак після поразки Румунії та невиходу команди на Чемпіонат світу 2026 року він був глибоко розчарований і майже не спав.
На початку квітня, 2 квітня, Мірча Луческу залишив посаду головного тренера збірної Румунії. Вже наступного дня, 3 квітня, коли його готували до виписки, в лікарняній палаті у нього стався гострий інфаркт. Медикам довелося тричі повертати його до життя, встановивши п'ятий стент.
Проте його стан продовжував погіршуватися. Почалася важка аритмія, яка не реагувала на лікування. Ввечері 4 квітня самопочуття тренера різко погіршилося. Лікарі були змушені ввести Луческу у стан штучної коми 5 квітня, щоб дати організму шанс на відновлення.
Незважаючи на всі зусилля медичних працівників Університетської лікарні Бухареста, організм 80-річного фахівця не витримав. За словами міністра охорони здоров'я Румунії Александру Рогобете, стан був настільки критичним, що розглядалося підключення до апарата штучного кровообігу. Смерть Мірчі Луческу настала ввечері 7 квітня.
Чутки про його смерть поширювалися турецькими ЗМІ ще до офіційного оголошення, проте син тренера, Разван Луческу, закликав дочекатися заяв лікарів. Першим достовірну звістку про трагічну подію повідомив румунський журналіст Емануель Рошу, а пізніше Університетська лікарня Бухареста також повідомила про його офіційну смерть.
Мірча Луческу народився 29 липня 1945 року в Бухаресті. Його кар'єра гравця охоплює понад три з половиною сотні матчів за бухарестське «Динамо», де він грав на позиції нападника, і навіть участь у Чемпіонаті світу 1970 року як капітан збірної Румунії. У віці 44 років він знову вийшов на поле грати за рідний клуб, ставши найстаршим гравцем в історії місцевої ліги.
Як тренер Мірча Луческу очолював низку відомих клубів, включаючи італійський «Інтер», турецькі «Галатасарай» та «Бешикташ». Він тренував донецький «Шахтар» протягом 12 сезонів, перетворивши команду на гранда європейського масштабу та вигравши з нею 22 трофеї, включаючи Кубок УЄФА у 2009 році. Пізніше Луческу очолив київське «Динамо», де у першому ж сезоні здобув чемпіонат, Кубок та Суперкубок України. Загалом за свою тренерську кар'єру він виграв 35 трофеїв, поступаючись за цим показником лише серу Алексу Фергюсону та Пепу Гвардіолі.
Його внесок у розвиток футболу, особливо в Україні та Східній Європі, важко переоцінити, а його стратегічне бачення та харизма зробили його культовою постаттю для кількох поколінь уболівальників та футбольних діячів. Навіть після завершення своєї кар'єри у листопаді 2023 року та відставки з «Динамо» Київ, Луческу відгукнувся на запрошення Румунської федерації футболу, демонструючи свою нескінченну відданість грі. Новини про трагедію вже викликали хвилю емоцій серед уболівальників і футбольних діячів, багато хто висловлює підтримку родині та згадує внесок тренера у розвиток футболу, пише golazo.ro. Світ запам'ятає його як одного з найтитулованіших тренерів Східної Європи, який залишив помітний слід в історії футболу, інформує Суспільне Спорт.

