/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fcace4d8697b276d9f5421efa8c353393.jpg)
РФ убила українських бійців FPV-дронами під час «Великоднього перемир'я»
Суботнього дня, 11 квітня, приблизно о 17:30, поблизу села Гуляйпільське на Запоріжжі, мала б панувати тиша. Кремль оголосив про «Великоднє перемир'я», яке мало розпочатися о 16:00 цього ж дня. Проте замість спокою, російські військові використали FPV-дрони для атаки на групу поранених українських захисників.
На кадрах, опублікованих оглядачами проєкту Deep State, видно двох українських бійців, які отримали поранення й намагалися евакуюватися. Вони потребували допомоги та захисту, але замість цього стали мішенню для ворожих дронів, що кружляли над ними. Надія на порятунок згасала з кожною секундою.
Вибухи від дронів змінили долю поранених бійців. Вони загинули внаслідок цієї атаки. Цей воєнний злочин став свідомим порушенням будь-яких домовленостей про «режим тиші» та принципів міжнародного права, адже за правилами етичного ведення війни евакуаційні групи не мають бути мішенню.
Трагедія в Гуляйпільському стала лише одним із 469 випадків порушень режиму припинення вогню, які зафіксувало українське військове командування після 16:00. Серед них — 22 штурмові дії, 153 артилерійські обстріли, а також 19 ударів дронами-камікадзе типу «Ланцет» та «Молнія» та 275 ударів FPV-дронами.
Аналітики Deep State після цього інциденту висловили думку, що будь-які ілюзії партнерів щодо прагнення РФ до миру мають бути розбиті. За їхніми словами, лише спільна сила, а не підігравання агресору, може змусити його сісти за стіл переговорів, підкреслюючи, що такі атаки роблять мирні домовленості неможливими.
Президент РФ Володимир Путін оголосив про «Великоднє перемир'я» ввечері 9 квітня, доручивши своїй армії припинити вогонь від 16:00 11 квітня до кінця дня 12 квітня. У відповідь, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена не лише в коротких паузах, а в реальному та тривалому припиненні вогню. Сили оборони України отримали завдання забезпечити дотримання режиму, але з готовністю реагувати на провокації.
Цей інцидент знову підняв питання про довіру до мирних ініціатив під час тривалого конфлікту. Порушення «Великоднього перемир'я» є продовженням циклу, коли гуманітарні паузи використовуються для перегрупування або проведення атак. Таким чином, це посилює необхідність міжнародної спільноти дотримуватися принципу непохитності у підтримці України.
«Незважаючи на так зване „припинення вогню“, ворог продовжує те, що і робив. Сьогодні близько 17:30 поблизу Гуляйпілського, з використанням fpv-дронів кацапи вбили групу наших поранених», — йдеться в коментарі Deep State.
«Чергові ілюзії партнерів, що москаль хоче миру, мають бути розбиті. Лише спільною силою, а не підіграванням, можна змусити виродків сісти за перемовини», — підкреслили аналітики проєкту Deep State.
Трагедія на Запоріжжі вчергове показала, що обіцянки припинення вогню не завжди супроводжуються щирими намірами. У той час як Україна прагне до реального миру, цей випадок підтверджує, що для досягнення стійкого перемир'я потрібні не лише слова, а й рішучі дії з боку міжнародної спільноти.

