Ісландія та Польща приєднались до угоди зі створення Спецтрибуналу проти агресії РФ – Сибіга
Ісландія та Польща приєднались до угоди зі створення Спецтрибуналу проти агресії РФ – Сибіга

Ісландія та Польща приєднались до угоди зі створення Спецтрибуналу проти агресії РФ – Сибіга

Глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Ісландія та Польща підтвердили свою готовність приєднатися до угоди щодо Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України.

Деталі: Він пояснив, що після отримання 17 підтверджень від держав-членів Рада Європи зможе офіційно винести угоду на голосування.

Пряма мова Сибіги: "Це переломний момент: із 17 підтвердженнями ми офіційно подолали мінімально необхідний юридичний поріг держав-членів Ради Європи, потрібний для винесення угоди на голосування".

Деталі: За словами Сибіги, очікується, що розширену часткову угоду щодо Керівного комітету Спеціального трибуналу винесуть на розгляд і ухвалять під час засідання Комітету міністрів Ради Європи в Кишиневі 14 –15 травня.

Пряма мова Сибіги: "Минуло менше року з того часу, як ми дали зелене світло Трибуналу 9 травня 2025 року, коли зібрали міністрів закордонних справ країн Європи у Львові.

І тепер ми підготували всі правові кроки для початку роботи Трибуналу.

Ми продовжуватимемо збирати підписи країн для приєднання – як у рамках Ради Європи, так і поза нею, на всіх континентах і в усіх регіонах".

Деталі: Сибіга наголосив, що створення трибуналу є ключовим для притягнення до відповідальності російського керівництва та забезпечення справедливості.

Що передувало:.

25 березня Європейська комісія ухвалила пропозицію про початок процесу приєднання ЄС до числа засновників Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Щойно держави-члени затвердять цю пропозицію, Єврокомісія зможе повідомити про намір ЄС приєднатися до Трибуналу у статусі члена-засновника.

Після цього ЄС відіграватиме центральну роль у діяльності трибуналу, в тому числі як член Керівного комітету, який керуватиме Спеціальним трибуналом.

Того ж дня про наміри приєднатися до угоди про Спецтрибунал заявила Швеція.

Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе під час візиту до Києва в лютому заявив, що початок роботи Спецтрибуналу щодо злочину російської агресії залежить від "волі держав".

Читайте детальну статтю на цю тему: Небажаний трибунал.

Хто у Європі гальмує суд над Путіним, а хто – допомагає Україні.

Джерело матеріала
loader
loader