/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F75b0aa54a42f37c1006e7b54fe51a964.jpg)
ПФУ нагадав ВПО про важливий термін: кому продовжили виплати допомоги на проживання
Окремі категорії внутрішньо переміщених осіб мають додатковий час, щоб оформити допомогу на проживання. Уряд продовжив термін подання заяв до 1 червня 2026 року — але стосується це не всіх ВПО, а лише двох конкретних категорій одержувачів.
Як передає "Хвиля", про це повідомляє Пенсійний фонд України із посиланням на постанову Кабінету Міністрів від 24 квітня 2026 року №522.
Перша категорія — це сім'ї з дітьми зі статусом ВПО. Для них дохід батьків не має значення, але родина повинна відповідати критеріям щодо майнового стану, фактичного місця проживання та факту навчання дітей. Якщо заяву подати до 1 червня, виплату призначать заднім числом — з 1 лютого 2026 року.
Друга категорія — пенсіонери та сім'ї, у складі яких є непрацездатні особи. Йдеться про тих, кому допомогу раніше припинили через перевищення середньомісячного сукупного доходу. Тепер вони можуть знову подати документи з урахуванням зміненого розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Заява до 1 червня означає виплату з 1 січня 2026 року.
Тим, хто звернеться по допомогу після 1 червня 2026 року, виплату призначать лише з місяця звернення — без перерахунку за попередні місяці. Це принципова відмінність, через яку зволікати з документами невигідно.
Повний текст постанови №522 від 24 квітня 2026 року опубліковано на урядовому порталі.

