/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fc87563ed8eaf4ad7e7f36870c5427e95.jpg)
Каллас обговорила з Рютте Україну та європейську оборону
Очільниця європейської дипломатії Кая Каллас у Брюсселі зустрілася з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, щоб обговорити війни в Україні та Ірані, а також готовність європейської оборони.
Про це, як пише "Європейська правда", вона повідомила в соцмережі X.
За словами Каллас, у розмові йшлося про підтримку України, останні безпідставні атаки Ірану та готовність європейської оборони.
Очільниця європейської дипломатії погодилася з тим, що Європа має збільшити свій внесок до НАТО.
"НАТО є наріжним каменем європейської оборони.
Ми згодні, що маємо спільно працювати над посиленням внеску Європи в діяльність НАТО.
Більш європейське НАТО давно вже на часі", – написала Каллас.
Посадовиця повідомила, що наступного тижня міністри оборони ЄС зберуться в Брюсселі, де говоритимуть про те, як збільшити європейський внесок в НАТО.
Згодом президент США Дональд Трамп заявив, що планує "набагато більше" скорочення військ у Німеччині, ніж 5 тисяч.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, коментуючи рішення Вашингтона, заявив, що європейці повинні взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку.
Читайте детально на цю тему у статті: Покарання для Німеччини.
Чому Трамп виводить війська з Європи та чи є це помстою за Іран.

