/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F57afa8b01444da2cd7261e21b237b56f.jpg)
Рівненський ОТЦК заявив про майже 40 нападів на військоих під час мобілізаційних заходів
На Рівненщині з 2024 року зафіксували 39 нападів на військових територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) під час мобілізаційних заходів. Про це йдеться у відповіді Рівненського обласного ТЦК та СП на інформаційний запит LIGA.net.
У ТЦК повідомили, що у 2024 році сталося два таких інциденти, у 2025 році – 21, а з початку 2026 року – вже 16 випадків. Загалом ідеться про конфлікти, нанесення тілесних ушкоджень, а також групові напади з пошкодженням техніки та транспорту.
За даними військових, у 2022–2023 роках резонансних інцидентів не фіксували.
У Рівненському ТЦК заявили про тенденцію до зростання фізичного опору та агресивнішої поведінки щодо військовослужбовців груп оповіщення. Там зазначили, що громадяни інколи використовують різні предмети для завдання тілесних ушкоджень.
За фактами нападів у 2025 році відкрили три кримінальні провадження, у 2026 році – шість.
У ТЦК також повідомили, що для мінімізації ризиків проводять інструктажі для військових, залучають до груп оповіщення представників поліції та здійснюють фото- і відеофіксацію мобілізаційних заходів.
LIGA.net надіслала запити до всіх обласних ТЦК та СП і публікуватиме дані щодо інших регіонів у міру отримання відповідей.
- Національна поліція повідомила LIGA.net, що з початку повномасштабної війни в Україні зафіксували понад 600 випадків нападів на військових ТЦК і СП.
- У Миколаївській області з 2022 року дотепер зафіксовано 31 випадок протиправних дій щодо працівників ТЦК та СП.
- У Волинській області зафіксовано щонайменше 70 нападів на військових під час мобілізаційних заходів. З початку 2026 року – 29.
- У Києві та області зафіксували 54 нападів на військових ТЦК та СП упродовж 2025-2026 років.
- У Харківській області зафіксували 59 нападів на військовослужбовців ТЦК та СП.
- На Миколаївщині був 31 випадок протиправних дій щодо працівників ТЦК та СП.
- В Одеській області зафіксували 86 нападів на військових ТЦК. У Хмельницькій області – 27. У Львівській – 21 випадок. У Тернопільській – 10.
Актуальне

