В Україні побільшало фейкових працівників СБУ
В Україні побільшало фейкових працівників СБУ

В Україні побільшало фейкових працівників СБУ

Служба безпеки України повідомляє про зростання кількості шахрайських схем, у яких зловмисники видають себе за співробітників правоохоронних органів, зокрема, представляються посадовцями СБУ та інших державних структур.

Деталі: Головна мета цих афер – ошукати громадян і заволодіти їхніми коштами, наголошують у спецслужбі.

Так злочинці звертаються до людини і спершу залякують її вигаданими кримінальними справами про нібито державну зраду, фінансування РФ або купівлю заборонених товарів.

Задля посилення тиску, ділки часто надсилають у месенджер фейкову повістку-виклик на допит.

Надалі аферисти пропонують уникнути покарання.

Для цього у більшості випадків вимагають переказати або передати їм гроші "на перевірку" чи "для уникнення кримінальної відповідальності".

Служба безпеки України вчергове закликає громадян бути пильними та дотримуватись таких правил:.

⁠Фіксуйте дані осіб, які вийшли з вами на контакт.

Запишіть номер телефону, з якого надійшов дзвінок, збережіть скриншоти повідомлень.

Не передавайте конфіденційні дані своїх банківських карток та не робіть термінових грошових переказів.

Перевіряйте всю наявну інформацію.

Користуйтеся лише офіційними джерелами (сайтом служби – ssu.

ua, верифікованими сторінками в соцмережах).

Якщо ви стали об'єктом подібного вимагання або отримали підозріле повідомлення від особи, яка представляється співробітником СБУ, негайно звертайтеся:.

⁠На гарячу лінію за номером: 1516.

⁠На електронну пошту: callcenter@ssu.

ua, sbu_cu@ssu.

У Чат-бот "Спали" ФСБшника": t.

СБУ наголошує, що "працює винятково в межах чинного українського законодавства".

Передісторія:.

У березні 2026 року в Києві викрили шахраїв, які представляючись працівниками Служби безпеки України, взяли у пенсіонерів 8,6 млн гривень "на перевірку".

У травні також у столиці двоє пенсіонерок віддали на "перевірку СБУ" 3 млн гривень – правоохоронці встановили організатора шахрайства, але йому вдалося втекти.

Пенсіонерам, які колись купували БАДи російського походження, дзвонили на мобільні телефони та повідомляли, що вони спонсорували країну - агресорку, тому потрібно з'явитись на допит до Служби безпеки України та передати на перевірку усі заощадження.

Джерело матеріала
loader
loader