МЗС Туреччини відреагувало на обстріл свого суховантажу в Чорному морі
МЗС Туреччини відреагувало на обстріл свого суховантажу в Чорному морі

МЗС Туреччини відреагувало на обстріл свого суховантажу в Чорному морі

МЗС Туреччини відреагувало на обстріл свого суховантажу в Чорному морі

Унаслідок обстрілу двоє громадян Туреччини отримали поранення.

Учора, 22 червня, Росія атакувала дроном турецьке суховантажне судно VICTRESS під прапором Панами, після чого на борту спалахнула масштабна пожежа. На судні перебували дев’ять членів екіпажу з Єгипту, Туреччини та Індії

У МЗС Туреччини заявили, що занепокоєння щодо таких нападів, які загрожують інтересам країни в Чорному морі та регіональній безпеці на тлі ескалації російсько-української війни, довели до відома як української, так і російської влади.

У заяві також наголошується, що безпека цивільного судноплавства в Чорному морі залишається одним із пріоритетів Туреччини. До того ж у МЗС закликали всі відповідні сторони вжити заходів для зниження напруження в регіоні.

«Унаслідок обстрілу двоє наших громадян з екіпажу отримали поранення. Їхній стан уважно відстежують наше посольство в Києві та генеральне консульство в Одесі», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, що вчора Росія вдарила дроном по турецькому суховантажному судну VICTRESS, яке ходить під прапором Панами. Після атаки на борту спалахнула велика пожежа. На жаль, внаслідок удару загинув кухар з екіпажу — громадянин Єгипту 1968 року народження.

Крім того, російські війська вдарили ще по двох цивільних суднах під прапорами Палау та Белізу. За словами голови Одеської ОВА Олега Кіпера, там обійшлося без постраждалих, а самі судна залишилися на ходу.

Тим часом міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи атаку, зазначав, що Україна вже інформує держави та міжнародні організації про цей удар, який порушує міжнародне право і свободу судноплавства. Він також наголошував, що міжнародна спільнота та Міжнародна морська організація мають відреагувати на це рішуче й принципово.

Джерело матеріала
loader
loader