Жах у Миколаєві: 6 чоловіків "врятували" з ТЦК після незаконного утримання
Жах у Миколаєві: 6 чоловіків "врятували" з ТЦК після незаконного утримання

Жах у Миколаєві: 6 чоловіків "врятували" з ТЦК після незаконного утримання

Історія почалася зі звернення стурбованого чоловіка до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Його брат зник на 18 днів після того, як йому зламали ребра під час мобілізаційних заходів за участі поліцейських. Рідні не знали, де він перебуває і що з ним відбувається, поки правозахисники не розпочали власне розслідування.

Коли представники пана Лубінця прибули до збірного пункту Миколаївського обласного ТЦК та СП, швидко стало зрозуміло, що цей випадок далеко не поодинокий. Там виявили низку фактів, які свідчили про системні порушення прав людини та протиправне утримання громадян без законних підстав.

За результатами перевірки вдалося звільнити шістьох чоловіків, яких утримували незаконно. Серед них був і той постраждалий з переломами ребер, який, як виявилося, мав законне право на відстрочку через догляд за своєю 80-річною матір'ю. Це відкриття шокувало правозахисників.

Крім того, серед звільнених були батько дитини з інвалідністю, двоє чоловіків з тяжкими захворюваннями, один з вірусним гепатитом, та ще один, який мав серйозні проблеми з колінними суглобами. Усі ці люди, незважаючи на їхні обставини, були утримувані, а деяким навіть не надали можливості оформити необхідні документи чи пройти додаткове обстеження.

Особливо кричущим виявився випадок із застосуванням сили: під час затримання одного з чоловіків працівник поліції, ймовірно, вдарив ногою його неповнолітнього сина. Хлопець, який страждає на цукровий діабет, залишився один увечері на вулиці, і через пережитий стрес його стан здоров'я значно погіршився.

Наразі Миколаївська обласна прокуратура вже розпочала досудове розслідування щодо перевищення службових повноважень працівниками поліції. Представники Омбудсмена також направили офіційні звернення до Державного бюро розслідувань (ДБР) та органів прокуратури щодо дій працівників поліції та ТЦК, вимагаючи правової оцінки кожного випадку незаконних дій.

Ситуація в Миколаєві не є поодинокою. Раніше в Києві також розслідували дії працівників поліції та співробітників ТЦК та СП через смерть чоловіка після мобілізаційних заходів. Цей інцидент, як і миколаївський, підкреслює гостру необхідність перегляду підходів до мобілізації.

Дмитро Лубінець наголошує, що "бусифікації" має бути покладено край. Мобілізація є життєво необхідною для оборони держави, але вона має проводитися з дотриманням законності та прав людини. Кожен випадок незаконних дій повинен отримати об'єктивну правову оцінку, а відповідальність за порушення має бути невідворотною.

«З Миколаївського обласного ТЦК та СП довелося рятувати людей. За результатами перевірки вдалося звільнити шістьох чоловіків, яких не мали права утримувати», — Дмитро Лубінець.

«Підхід до мобілізації потребує негайних змін, а так званій «бусифікації» має бути покладено край. Мобілізація необхідна для оборони держави. Проте кожен випадок незаконних дій має отримати правову оцінку. Відповідальність повинна бути невідворотною», — повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Історія шести звільнених чоловіків з Миколаївського ТЦК наголошує на глибокій потребі у відповідальності та прозорості в системі мобілізації. Тільки так можна відновити довіру суспільства та забезпечити справедливу оборону держави, де кожен громадянин буде захищений від свавілля.

Теги за темою
Скандал
Джерело матеріала
loader
loader