/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fc3f88a03bdf065a8004faf8e64c82d81.jpg)
Нова хвиля атак на енергетику: чого очікувати від ворога
Росія може знову активізувати удари по українській енергетичній інфраструктурі вже влітку, однак більш імовірним періодом нової ескалації експерти називають осінь.
Водночас не виключається й сценарій тимчасового так званого "енергетичного перемир’я". Про це в ефірі "Ранок.LIVE" заявив керівник енергетичних програм Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.
Коли можливе загострення атак
За словами експерта, нова хвиля атак на енергетику може поновитися вже в літній період, однак базовий прогноз більше схиляється до осені. Він також припустив, що паралельно може обговорюватися варіант тимчасового припинення ударів по енергетичних об’єктах.
Фахівець нагадав, що подібний формат уже частково спостерігався раніше, коли сторони фактично на певний час знижували інтенсивність атак на критичну інфраструктуру. Водночас, за його оцінкою, подальші рішення залежатимуть від балансу вигоди та ризиків для обох сторін.
Роль ППО та стан енергосистеми
Експерт наголосив, що ключовим фактором захисту енергетичної інфраструктури залишаються системи протиповітряної оборони, насамперед здатні перехоплювати балістичні цілі. Саме вони, за його словами, визначають рівень стійкості об’єктів критичної інфраструктури.
Він також зазначив, що Україна поступово підвищує готовність енергосистеми до можливих атак. Це відбувається завдяки будівництву захисних споруд, посиленню інфраструктури та розвитку нових генеруючих потужностей.

