Небо над Кримом: 13 суден та 5 підстанцій уражено за одну ніч
Небо над Кримом: 13 суден та 5 підстанцій уражено за одну ніч

Небо над Кримом: 13 суден та 5 підстанцій уражено за одну ніч

На підходах до тимчасово окупованого Кримського півострова, під покровом ночі, пролунали вибухи. Українські дрони націлилися на 13 одиниць флоту, які, за словами командувача СБС Роберта "Мадяра" Бровді, були частиною так званого тіньового флоту Росії.

Серед уражених плавзасобів виявилося 10 танкерів, один суховантаж, один пором та один морський буксир. Кожне з цих суден було ідентифіковано як таке, що належить тіньовому флоту та перебуває під міжнародними санкціями, підкреслюючи їхню важливість для російської логістики.

Ця атака стала частиною більш широкої стратегії Сил безпілотних систем: протягом 120 годин було уражено 48 плавзасобів. Роберт "Мадяр" Бровді поетично зазначив, що "Азовська філія Чорнобаївки" розширюється, натякаючи на системне виснаження російського флоту.

Паралельно з морськими цілями, в межах проєкту "Кримський рубильник off", українські безпілотники атакували енергетичні об'єкти півострова. Було уражено п'ять електропідстанцій, включаючи "Берегове" біля Молочного, "Саки", "Майнаки" в Євпаторії, "Новоозерна" та "Медведеве".

Також українські дрони результативно уразили 41 військову ціль в оперативній глибині окупованої території Криму та південних частинах тимчасово окупованих територій. У тактичній глибині лінії бойового зіткнення за добу підрозділи СБС знищили 426 окупантів, "Мадяр" повідомив у Telegram, що загальна кількість уражених ворожих цілей за 24 години сягнула 1660.

Ця подія є продовженням серії ударів українських Сил оборони, спрямованих на знищення військово-економічного та логістичного потенціалу російського агресора. Раніше українські безпілотники вже полювали на танкери тіньового флоту в Азовському морі, а удари по електропідстанціях перетворюють півострів на енергетичний острів.

Українські військові продовжують методично знищувати логістику та виробничі потужності, які забезпечують російське угруповання військ. Подібні операції здійснюються як на окупованих територіях, так і в глибокому тилу Російської Федерації. Наприклад, у ніч на 7 липня було завдано ударів по електропідстанціях та газорозподільній станції у Криму.

Командувач Сил безпілотних систем Роберт "Мадяр" Бровді прокоментував ситуацію так: "Маю дилему: відправляючи танкер до Криму, хробак гартує відвагу чи слабоумство?"

ГЛАВКОМ опублікував уривок з повідомлення командувача СБС, де він зазначив: "Азовська філія Чорнобаївки, вже 48: +13 одиниць тіньового флоту впольовано на підходах до Криму за ніч 10 липня" (pic.twitter.com/h7OU35gVsF). Підписуйтеся на канал «Главкома» в X і залишайтесь у курсі останніх подій (July 10, 2026).

Україна непохитно стоїть на своєму шляху до відновлення територіальної цілісності. "Ми встоїмо. Москва ляже. Крим відгодуємо та відбудуємо", — заявив Роберт "Мадяр" Бровді. Підтримайте "5 канал" на "Патреоні", слідкуйте за нами в "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Доступна версія WhatsApp англійською.

Теги за темою
Крим
Джерело матеріала
loader
loader