В Україні екранізують антиутопію Шевчука про теорію ігор та постправду
Режисер Ангел Ангелов знімає екранізацію історично-містичної антиутопії «Око Прірви» - одного із найвідоміших романів письменника-шістдесятника Валерія Шевчука. Про це повідомила Українська кіноакадемія.
- Мені пощастило познайомитися з ним особисто, бодай трохи поспілкуватися, прогулятися парком і випити кави. Сказати, що масштаб його особистості вражає - не сказати нічого. Читаючи «Око Прірви», я на емоційному рівні зрозумів: цей твір має величезний потенціал для кінематографічного переосмислення. Українська література загалом є невичерпним джерелом сюжетів, образів та ідей для майбутніх екранізацій, - заявив режисер.
Разом із Дмитром Сухановим ми розпочинаємо роботу над написанням сценарію, його подальшим удосконаленням і підготовкою до наступних етапів кіновиробництва.
Працювати з твором такого масштабу — велика відповідальність. Та я впевнений, що ми впораємося.
Для документаліста Ангелова «Око прірви» стане дебютним ігровим повнометражним фільмом. Він же буде співавтором сценарію разом із продюсером Дмитром Сухановим («Мої думки тихі», «Медовий місяць»).
Шевчук є лауреатом Шевченківської премії за роман «Три листки за вікном» (1988). Антиутопія «Око прірви» вийшла друком у 1995-му році і є алюзією тоталітаризму. Події роману відбуваються в XVI ст.
Шевчук помер у травні 2025 року на 86-му році життя. Похований на Байковому цвинтарі.
У 2026 році вийде екранізація роману "Місто" Валеріяна Підмогильного. Події перенесли майже на 100 років вперед, в часи українько-російської війни.

