Вибухи у Криму: дрони та ракети атакували об’єкти у Севастополі та Керчі
Вибухи у Криму: дрони та ракети атакували об’єкти у Севастополі та Керчі

Вибухи у Криму: дрони та ракети атакували об’єкти у Севастополі та Керчі

За даними моніторингових організацій, серія вибухів і пожеж у Криму пов’язана з масованою атакою дронів і ракет на військові об’єкти окупантів.

Коротко:

У ніч на 1 серпня 2026 року в окупованомуКриму пролунала серія вибухів, імовірно пов’язана з атакою дронів і ракет по військових об’єктах на півострові. Про це повідомляє моніторинговий Telegram-канал Кримський вітер зпосиланням на дані підписників та супутникові знімки.

За попередніми даними каналу, атака охопила кілька районів одночасно, зокрема об’єкти протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби.

"Близько 400 дронів і кілька ракет уже полетіли влаштовувати хаос, зокрема в Крим", - йдеться в повідомленні каналу.

Дрони атакували Крим
Дрони атакували Крим / t.me/Crimeanwind

Що відбувалося в Севастополі

У районі Балаклавської ТЕС підписники повідомляли про звуки вибухів і стрілянину. Паралельно в районі мису Фіолент, за даними одного з підписників, велася стрілянина з комплексу "Панцир".

"У районі мису Фіолент у Севастополі стріляє "Панцир"", - повідомив підписник каналу.

Пізніше надійшла інформація про влучання з детонацією та пожежу. Загалом очевидці нарахували близько 8 вибухів, після чого спостерігалося заграва та повторна детонація. Кількість реальних влучень серед цих вибухів не уточнюється.

Канал зазначає, що пожежа могла виникнути або на позиції 475-го центру РЕБ на мисі Фіолент, або в районі висот Кая-Баш під Балаклавою, де розташовані позиції російської ППО. За 15 хвилин димовий шлейф розтягнувся на 1–2 кілометри.

t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind

Які об’єкти могли постраждати

За даними моніторингової групи, яка посилається на супутникові знімки, пожежі виникли одразу у двох точках - на позиціях РЕБ та ППО.

t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind

"На мисі Фіолент - 475-й окремий центр радіоелектронної боротьби (в/ч 60135) - підрозділ Чорноморського флоту РФ, на озброєнні якого перебувають потужні комплекси радіоелектронної боротьби, зокрема системи стратегічного призначення. На озброєнні - стратегічний комплекс РЕБ "Мурманськ-БН", мобільні системи "Красуха-2" і "Красуха-4", а також станції перешкод "Житель" та "Інфауна"", - йдеться у повідомленні каналу.

t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind

Канал також нагадав, що цей самий об’єкт уже зазнав удару раніше, у липні.

"У ніч з 26 на 27 липня 2026 року ГУР вразило там станцію комплексу РЕБ "Мурманськ-БН"", - зазначається у публікації.

Друга ймовірна ціль - позиція підрозділу протиповітряної оборони в районі висот Кая-Баш.

t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind

У Керчі вибухи також фіксувалися протягом тривалого часу - у районі Войково, а пізніше підписники повідомляли про проліт дрона над містом.

Як пише Кримський вітер, у Керчі фіксуються пожежі на територіях залізничного батальйону та невідомої військової частини, а також ландшафтна пожежа.

"1630-й окремий колійний залізничний батальйон - військова частина 98546 ЗС РФ. Також пожежа на території військової частини, розташованої поруч. Стрілянина та вибухи в Керчі та околицях тривали з перервами всю ніч. Стрілянина в районі Керченського мосту зафіксована о 07:36", - йдеться в повідомленні.

t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind
t.me/Crimeanwind

Удар по енергетиці окупантів

Як писав Главред, у ніч на 1 серпня дрони завдали ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури на тимчасово окупованих територіях.

Безпілотники атакували об'єкти енергетики противника в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

Під масованою атакою БПЛА в Донецькій області опинився окупований Зугрес. Там виникла сильна пожежа. Попередньо, пошкодження отримала Зуєвська ТЕС.

Крим став головною вразливістю РФ - Politico

Окупований Крим, який Кремль довгі роки позиціонував як недоторканний форпост своєї військової могутності, стрімко перетворюється з головного досягнення російського диктатора Володимира Путіна на критичну вразливість РФ. Про це пише видання Politico.

Півострів спочатку замислювався Москвою як ключовий плацдарм для контролю над Чорним морем і символ імперських амбіцій російського президента. Однак зараз ці плани перебувають під загрозою.

Журналісти зазначають: війна в Україні почалася з анексії півострова у 2014 році й закінчиться саме в Криму.

"Крим - це золотий ключ до імперських амбіцій Росії", - заявив Ілля Павленко, колишній заступник голови Головного управління розвідки України.

Загороднюк вважає, що в України є приблизно рік, щоб розвинути технологічну перевагу, яка зараз дозволяє чинити тиск на Росію.

"Звісно, [Росія] зрештою скопіює нас. Ми, безперечно, не можемо дозволити собі втрачати час", - підкреслив він.

Хоча Україна сподівається зробити утримання півострова ще складнішим і дорожчим для Росії, ніж воно вже є, для самої України утримати його, ймовірно, буде так само складно і дорого.

Про джерело: Крымский ветер

Крымский ветер - це Telegram-канал і моніторингова спільнота, яка публікує оперативну інформацію про події в тимчасово окупованому Криму.

Канал спеціалізується на повідомленнях про військову активність РФ на півострові, вибухи, пожежі на військових об’єктах, переміщення техніки, а також наслідки атак по об’єктах окупаційних сил. Інформація часто базується на свідченнях місцевих жителів, відкритих джерелах і даних супутникового моніторингу.

Джерело матеріала
loader
loader