/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2Fa8eff5ef26dfa4016ba07938c114c942.jpg)
Небо над Уфою спалахнуло: дронова атака викликала пожежу на НПЗ
Світанком 1 серпня мешканці Уфи були розбуджені звуками, що вказували на повітряну атаку. Місцеві моніторингові канали невдовзі повідомили про проліт безпілотників над Уфимським та Чишминським районами Башкортостану, а потім і про роботу протиповітряної оборони в Орджонікідзевському районі міста.
Попри заяви глави Башкортостану Радія Хабірова про нібито успішне відбиття атаки, наслідки невдовзі стали очевидними. Уламки збитого безпілотника впали на територію промислової зони, спричинивши значне задимлення, а також зайнялася пожежа.
За даними російських ЗМІ та моніторингових каналів, атакували нафтопереробний завод «Башнєфть-Уфанєфтєхім». Над підприємством було видно щонайменше два стовпи чорного диму, а на території заводу було зафіксовано кілька осередків займання.
Цей НПЗ є частиною Уфимського нафтопереробного комплексу компанії «роснєфть», що має потужність близько 8,2 мільйона тонн переробки нафти на рік. Підприємство виробляє моторне паливо, нафтовий кокс, зріджені гази, сірку та інші нафтопродукти, що робить його ключовим об'єктом для російської економіки.
Влада заявила про відсутність постраждалих, а екстрені служби активно працювали над ліквідацією наслідків пожежі. Тимчасові обмеження на польоти також були запроваджені в аеропорту Уфи, що підкреслило серйозність ситуації.
Уфа є одним із важливих центрів нафтопереробної промисловості Росії, де розташовані кілька великих НПЗ. Ці підприємства входять до виробничого комплексу «Башнєфть», який забезпечує переробку десятків мільйонів тонн нафти щороку.
Загальна потужність уфимського комплексу, включно з заводами «Башнєфть-Новойл» та «Башнєфть-УНПЗ», становить близько 23,5 мільйона тонн нафти на рік. На цих об'єктах виробляють широкий спектр продукції, від бензину та дизельного пального до авіаційного гасу, яка використовується як у цивільному секторі, так і для потреб військово-промислового комплексу Росії. Відстань від Уфи до кордону з Україною становить близько 1500 кілометрів.
Ця атака в Уфі стала черговим епізодом у низці подібних інцидентів, раніше атаки на місцеві НПЗ фіксувалися 25 червня та 8 липня, демонструючи продовження тенденції нанесення ударів по російській енергетичній інфраструктурі та її вразливість перед новими викликами.

