• Соцмережі
232

Сікан Данило Ярославович: форвард донецького «Шахтаря», який грає в оренді за німецьку «Ганзу»

Данило Сікан - Фото 1

Сікан Данило Ярославович - чемпіон світу у складі молодіжної збірної України, володар Срібної бутси МЧС-2019. У січні 2019 року перейшов із «Карпат» до «Шахтаря». Півтора року грав у оренді за «Маріуполь». У 2022 році орендований німецькою «Ганзою».

Біографія

Данило Ярославович Сікан народився 16 квітня 2001 року у місті Житомир.

Освіта

Данило – вихованець житомирського футболу. Грав за молодіжку місцевого «Полісся». Потім перебрався до львівських «Карпат».

Особисте життя

Сікан зустрічається із уродженкою Кривого Рогу Тетяною Дятел. Вона здобуває вищу освіту у Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана і займається моделінгом.

Кар'єра у клубі

Данило виступає на позиції форварда.

За дорослу команду «Карпат» у чемпіонаті України Сікан провів лише один матч. У четвертому турі сезону 2017/2018 молодий нападник вийшов на заключні п'ять хвилин у матчі проти луганської «Зорі».

У зимовому міжсезонні 2018/2019 Данилом цікавилися не лише два українські гранди — «Динамо» та «Шахтар», а й німецькі «Гоффенгайм» та «Нюрнберг», а також португальський «Спортінг». Наполегливішим за інших виявився донецький клуб.

Із гірниками форвард підписав трирічну угоду на початку 2019 року. Вже за місяць «Шахтар» віддав Данила в оренду до «Маріуполя» на пів року. За азовців Сікан дебютував у березні 2019 року. У грі 21 туру він зіграв п'ять останніх хвилин проти одеського «Чорноморця».

Загалом Сікан за «Маріуполь» провів шість матчів. Він жодного разу не забив, але у своєму останньому матчі за азовців проти ФК «Львів» Данило віддав результативну передачу.

Влітку 2019 року нападник повернувся до «Шахтаря». У серпні він вперше вийшов на поле у ​​чорно-помаранчевій футболці гірників. За іронією долі, це був матч проти львівських «Карпат». На полі форвард провів останні 23 хвилини зустрічі.

У листопаді 2019 року тренер гірників випустив Данила наприкінці зустрічі групового етапу Ліги чемпіонів проти англійського «Манчестер Сіті». У сезоні 2019/2020 Сікан зіграв у восьми матчах. Голевими діями не відзначився, а у грі проти «Олександрії» отримав жовту картку.

На весь сезон 2020/2021 Данила знову віддали в оренду до «Маріуполя». У чемпіонаті України форвард провів 14 матчів. У листопаді 2020 року Сікан забив з пенальті свій перший гол у Прем'єр-лізі. Крім того, у грі проти донецького «Олімпіка» (3:3) він зробив результативну передачу.

У наступному турі Сікан знову відзначився голом. На 12-й хвилині він відкрив рахунок у матчі з ФК «Львів» (3:1). У матчі 26 туру проти чернігівської «Десни» Данило вперше у клубній кар'єрі зробив дубль, а «Маріуполь» переміг із рахунком 4:1. Ще два матчі за азовців нападник зіграв у Кубку, але голів не забивав.

У березні 2021 року Данило отримав серйозну травму. У грі проти полтавської «Ворскли» він зіткнувся із півзахисником полтавців Олександром Скляром. У результаті у Сікана діагностували струс мозку і невелику тріщину верхньої щелепи. У квітні Данило вже повернувся до футболу.

Осінню частину сезону 2021/2022 Сікан провів у складі гірників. За «Шахтар» зіграв одинадцять ігор у чемпіонаті та забив два голи. Ще у двох матчах кваліфікації Ліги чемпіонів Данило виходив на заміну. Щоправда, за дві гри на полі він провів лише шість хвилин.

Крім того, він зіграв дванадцять хвилин у матчі Суперкубку України проти київського «Динамо» (3:0). Окрім суперкубка у складі «Шахтаря» Данило став чемпіоном України 2019/2020.

У січні 2022 року Сікан знову вирушив в оренду. Цього разу за кордон. Його новим клубом стала «Ганза», що виступає у Другій Бундеслізі. У клубі із міста Росток український футболіст гратиме до кінця сезону 2021/2022.

Кар'єра у збірній

З 2017 року Данило виступав за збірні України різного віку. Найбільшого успіху він досяг із молодіжною командою до 20 років. У 2019 році на молодіжному чемпіонаті світу 18-річний форвард здобув золоті медалі.

Крім того, він відзначився чотирма голами (у ворота Нігерії, двічі забив Панамі та Колумбії) і став володарем Срібної бутси як другий за результативністю бомбардир турніру.

У вересні 2019 року Данило дебютував за національну збірну. У відбірному матчі на чемпіонат світу 2022 року проти Казахстану він вийшов на заміну на 82-й хвилині і за десять хвилин забив гол, принісши українцям нічию (2:2). Сікан ще тричі з'являвся на полі у складі національної збірної. Але більше голів не забивав.