• Соцмережі
3075

Кащук Олексій Миколайович: український футболіст і гравець бакинського "Сабаха"

Олексій Кащук - Фото 1

Кащук Олексій Миколайович — вихованець донецького "Шахтаря", який з весни 2022 року виступає на правах оренди в клубі "Сабах" з Азербайджану. Чемпіон світу-2019 у складі молодіжної збірної України U-20

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра в клубі
  5. Кар’єра в збірній

Біографія

Олексій Миколайович Кащук народився 29 червня 2000 року у місті Звягель (раніше Новоград-Волинський) Житомирської області, Україна.

Освіта

Кащук — вихованець футбольної академії донецького"Шахтаря".

Сім'я

Олексій не одружений. Дітей не має.

Кар'єра в клубі

Олексій виступає на позиції правого вінгера (півзахисника). Кащук двічі ставав переможцем дитячо-юнацької футбольної ліги серед команд U-14 та U-15. У турнірі шістнадцятирічних Олексій завоював титул кращого бомбардира. Тоді на рахунку півзахисника був 21 гол у 23 матчах.

У сезоні 2017/18 Кащук закріпився в основі молодіжної команди гірників (U-21) і завоював золоті нагороди української першості.

Олексій Кащук - Фото 2

За кілька днів до 19-річчя Олексія керівництво "Шахтаря" віддало свого вихованця в оренду в ФК "Маріуполь". У Прем'єр-лізі Кащук дебютував на початку серпня 2019 року. У матчі проти "Олександрії" його випустили на поле в кінцівці гри.

Свій перший м'яч у чемпіонаті України Кащук забив у червні 2020 року. У грі проти донецького "Олімпіка" Олексій вийшов на поле на 77-й хвилині, а через вісім хвилин відзначився голом. Цей м'яч дозволив азовцям здобути нічию.

У тому ж місяці Олексій відзначився ще двома голами. Він забив у ворота ФК "Львів" і "Дніпро-1". Всього півзахисник зіграв у сезоні 2019/2020 16 матчів, в основному виходячи на заміну у другому таймі.

Крім того, за ФК "Маріуполь" Олексій провів один матч у Лізі Європи. У грі 3-го кваліфікаційного раунду проти нідерландського клубу АЗ (0:4) півзахисник зіграв сім хвилин.

По завершенню сезону річна оренда футболіста була продовжена. У новому чемпіонаті сезону 2020/2021 Кащук зіграв у 25 з 26 матчів. Правда, відзначився тільки жовтою карткою.

Олексій Кащук - Фото 3

Наступного сезону Олексій забив чотири голи. У грі 14-го туру проти "Миная" дубль півзахисника допоміг азовцям перемогти з рахунком 2:0. Ще двома голами Кащук відзначився у ворота чернігівської "Десни" (3:3). У цій першості футболіст заробив три жовті та дві червоні картки.

З початком повномасштабного вторгнення Росії чемпіонат України припинився. У березні 2022 року Кащука відправили в оренду до азербайджанського клубу "Сабах" до кінця червня 2024 року.

Перший матч за бакинців він провів вже у квітні. У другому колі чемпіонату українець зіграв шість матчів, в яких відзначився двома голами. Їх Кащук забив у травні 2022 року й обидва рази допоміг команді уникнути поразки.

Спочатку його гол у компенсований час допоміг вирвати "Сабаху" нічию в матчі проти "Сумгаїту" (2:2), а потім Олексій на 86-й хвилині зрівняв рахунок у грі з "Габалою" (1:1).

Олексій Кащук - Фото 4

У сезоні 2022/2023 Кащук став одним з лідерів бакинського клубу. З 36 ігор чемпіонату він зіграв у 31. Олексій забив 16 голів і розділив 5-6 місце в гонці бомбардирів чемпіонату Азербайджану. Разом з "Сабахом" Кащук завоював срібні медалі першості.

Згідно з сайтом transfermarkt трансферна вартість Олексія оцінюється (на травень 2023) в один мільйон євро. Це найвища вартість півзахисника за його недовгу кар'єру.

Влітку 2023 року з'явилася інформація, що українським футболістом зацікавився турецький клуб "Транзонспор".

Кар'єра в збірній

З 15 років Олексій грає за молодіжні збірні різного віку. У 2016 році Кащук брав участь у юнацькому чемпіонаті Європи (U-17). Півзахисник провів три матчі групового турніру, після якого українці припинили боротьбу за титул, посівши останнє місце.

У період з 2015 по 2017 рік Олексій зіграв за U-17 18 ігор, в яких вісім разів засмучував голкіперів суперника.

У 2019 році Кащук поїхав на Чемпіонат світу U-20. На турнірі півзахисник провів всі сім матчів. Шість разів виходив на заміну та одну гру (півфінал проти італійців) провів з перших хвилин.

Гольовими діями він не відзначився, проте разом з командою завоював золоті медалі першості. Після турніру, як і інші гравці української "молодіжки". Кащук був відзначений орденом "За заслуги" III ступеня.

Олексій Кащук - Фото 5

У 2023 році Олексій став учасником чемпіонату Європи U-21. У матчі першого туру групового турніру проти Хорватії Кащук відзначився забитим голом, чим допоміг перемогти Україні з рахунком 2:0.