• Соцмережі
2493

Педріньо: бразильський футболіст і півзахисник донецького «Шахтаря»

Педро Віктор Делміно - Фото 1

Педріньо — був основним гравцем в бразильському «Корінтіанс», провалився в лісабонській «Бенфіці». Влітку 2021 року приєднався до «Шахтаря» за 18 мільйонів євро, ставши одним з найдорожчих трансферів українського чемпіонату.

Біографія

Педро Віктор Делміно да Сілва (більш відомий як Педріньо) народився 13 квітня 1998 року в місті Масейо, штат Алагоас, Бразилія.

Особисте життя

Бразильський футболіст перебуває у романтичних стосунках з дівчиною на ім'я Лейла Габріелла Гомес.

Біографія в клубі

Педріньо виступає на позиції півзахисника.

Педро Віктор спочатку грав у футзал в рідному Масейо. Пізніше він перейшов у «великий» футбол. Але з команди «Байя» хлопця відрахували через погану фізичну форму — був дуже худим.

Потім Педріньо проходив перегляди у «Віторії» з Сальвадору і «Сан-Паулу». Але тренерів його гра не вразила. Зате він сподобався футбольній академії «Корінтіанс» з Сан-Паулу, з якої почав тренуватися в 2013 році.

Педро Віктор Делміно - Фото 2

За місяць до свого дев'ятнадцятого дня народження Педро Віктор дебютував за «Корінтіанс» в Лізі Пауліста (чемпіонат штату Сан-Паулу). 19 березня 2017 року він вийшов на заміну на 67-й хвилині матчу проти «Ферровіаріо».

У своєму першому сезоні Педро Віктор в основному виходив на заміну, провівши 20 матчів у всіх турнірах. 27 липня в матчі Копа Судамерикана проти колумбійського «Патріотас» півзахисник відзначився першим голом у дорослій кар'єрі.

У цій грі він з'явився на полі на 64-й хвилині, а через 26 хвилин встановив остаточний рахунок в матчі — 2:0. У дебютному сезоні Педріньо разом з «Корінтіанс» завоював золоті нагороди першості Бразилії і Ліги Пауліста.

Педро Віктор Делміно - Фото 3

У наступному сезоні Педро Віктор став з'являтися в складі «Корінтіанс» набагато частіше. У 2018 році Педріньо зіграв у всіх турнірах понад 50 матчів. Він двічі засмучував голкіперів суперників, віддав п'ять гольових передач і заробив вісім жовтих карток. Того року «Корінтіанс» зайняв в Серії А лише 13-е місце, але зате команда Педріньо знову перемогла в чемпіонаті штату.

У 2019 році молодий півзахисник закріпився в основі та знову провів понад 50 ігор. В активі Педро Віктора сім забитих голів і стільки ж асистів. У пасиві — п'ять «гірчичників».

У лютому 2020 року в грі Кубка Лібертадорес проти парагвайського «Гуарані» він заробив першу червону картку. Півзахисник вже на другій хвилині матчу сфолив і заробив жовту картку. А на 27-й хвилині арбітр за грубу гру показав Педріньо другий «гірчичник», який трансформувався у видалення.

У березні 2020 року «Корінтіанс» за 20 мільйонів євро відпустив Педріньо в португальську «Бенфіку». З лісабонським клубом бразилець підписав п'ятирічний контракт.

Педро Віктор Делміно - Фото 4

Однак перший офіційний матч через пандемію коронавірусу в червоній футболці він провів лише у вересні. Тоді Педро Віктор вийшов в основі «Бенфіки» проти грецького «ПАОКа» в рамках Ліги чемпіонів. На 65-й хвилині він був замінений.

Свій дебютний гол в Європі Педріньо забив в грудні 2020 року. У Кубку Португалії він допоміг «орлам» розгромити Вілафранкенсе з рахунком 5:0. Всього в сезоні 2020/2021 за лісабонський клуб бразилець провів в різних турнірах 31 зустріч. З них тільки дві гри він відіграв всі 90 хвилин.

Педріньо не зміг заграти в «Бенфіці» з кількох причин. Позначився простой у пів року через пандемію. Потім у футболіста складно проходила адаптація на європейському континенті. Він отримував дрібні, але прикрі травми, потім сам заразився на коронавірус.

Ще однією причиною невдачі в Португалії став конфлікт з тренером команди Жорже Жезушом. Місцеві ЗМІ повідомляли, що наставнику дуже не сподобалося те, що Педріньо прибув до Лісабона у бейсболці з зображенням лева, який є символом головного опонента «Бенфіки» — «Спортінга».

Педро Віктор Делміно - Фото 5

Пізніше Жезуш на деякий час змінив гнів на милість. Але скоро став часто критикувати гру півзахисника. Тому агент футболіста попросив президента «Бенфіки» продати Педро Віктора.

Згідно сайту transfermarkt трансферна вартість бразильця оцінюється (на травень 2021) в 15 мільйонів євро. Найвища ринкова вартість Педріньо була зафіксована в серпні 2020 року. Тоді його оцінювали в 17 мільйонів євро.

За даними інтернет-медіа, молодим футболістом цікавилися мадридський «Реал», дортмундська «Боруссія» і донецький «Шахтар». Бразилець обрав останній варіант.

Влітку 2021 року Педро Віктор змінив Португалію на Україну. «Бенфіка» за півзахисника отримала 18 мільйонів євро. З цієї суми 900 тисяч дісталося «Корінтіансу».

Контакт з гірниками Педріньо розрахований на п'ять років. Цей трансфер став другим найдорожчим в історії українського чемпіонату і «Шахтаря» — після Бернарда, за якого в 2013 році гірники заплатили 25 мільйонів.

Педро Віктор Делміно - Фото 6

Як зазначають ЗМІ, у Педріньо хороша координація, техніка роботи з м'ячем, якісний перший дотик, дриблінг і велика швидкість прийняття рішень. Бразилець спокійно почувається з м'ячем під тиском, навіть коли на ньому висить пару захисників.

З недоліків півзахисника називають те, що він зловживає дальними ударами з неочевидних позицій, не вміє вести єдиноборства і не відрізняється витривалістю.

Кар'єра в збірній

Педріньо ніколи не грав за національну збірну, але виступав за олімпійську команду «селесао». У 2019 році бразильці з Педро Віктором перемогли в Міжнародному футбольному турнірі у французькому місті Тулон. Півзахисник відзначився одним голом у ворота Гватемали.

Педро Віктор Делміно - Фото 7

На передолімпійському турнірі в іспанському Тенеріфе бразильці разом з Педріньо посіли друге місце, поступившись у вирішальній грі аргентинцям.

Всього за олімпійську команду футболіст провів 14 матчів, в яких забив три голи.