Роман Анатолійович Безус народився 26 вересня 1990 року в місті Кременчук Полтавської області.

Батько Безуса — дитячий тренер. У Романа є старша сестра Марія. Вона живе і працює в Кременчуці.

Роман одружений на дівчині на ім'я Ганна. У Безус троє синів. У квітні 2013 року у подружжя народився Кирило, у березні 2016 року — Матвій, у жовтні 2018 року — Лука.

Кар'єра в клубі

Безус грає на позиції атакуючого півзахисника.

Роман почав займатися футболом у команді рідного міста — «Кремінь». Деякий час Безус виступав у полтавській команді «Молодь». У серпні 2006 року він дебютував у професійному футболі у Другій лізі українського чемпіонату. Вперше Роман вийшов на поле в матчі між «Кременем» і «Титаном» з міста Армянськ.

За два з половиною роки виступів за кременчуцький клуб півзахисник провів понад сімдесят матчів, в яких забив десять голів. На початку 2009 року Безус отримав запрошення від команди Вищої ліги — полтавської «Ворскли».

В елітному дивізіоні чемпіонату України Роман вперше вийшов на поле наприкінці травня 2009 року. Перший гол за полтавчан півзахисник забив вже в сезоні 2009/2010. У жовтні він вразив ворота луганської «Зорі». Всього в першому повному сезоні за «Ворсклу» Безус зіграв 24 гри та забив три м'ячі. Також він провів матч за Суперкубок України і виступав в Лізі Європи.

Всього за три сезони півзахисник провів у зеленій футболці полтавського клубу 92 гри та 20 разів засмучував голкіперів суперників. У сезоні 2011/2012 Роман був визнаний кращим молодим гравцем чемпіонату.

У липні 2012 року на 85-й хвилині матчу між «Ворсклою» та «Кривбасом» червону картку отримав воротар полтавчан Сергій Долганський. На той момент у «Ворскли» вже був вичерпаний ліміт замін, тому в рамку воріт мав стати один з польових гравців. Ним став Роман Безус. Однак зберегти ворота на замку йому не вдалося. Криворіжці зуміли забити гол і перемогти в матчі.

У початку 2013 року Роман перейшов в київське «Динамо», підписавши п'ятирічний контракт. У другій половині сезону 2012/2013 півзахисник провів дев'ять матчів у чемпіонаті і дві гри в єврокубках. У квітня 2013 року Безус відзначився дебютним голом за «біло-синіх», вразивши ворота луганської «Зорі» (5:0).

Також навесні того ж року футболістові довелося пройти через мікрооперацію на серці. На тренуванні Роману стало погано і він був доставлений в лікарню з нападом пароксизмальної тахіаритмії.

У складі столичного гранда Безус грав ще півтора року, ставши володарем Кубку України в сезоні 2013/2014. Правда, у вирішальному поєдинку проти донецького «Шахтаря» (2:1) півзахисник провів на лаві запасних. Також він має золоті медалі чемпіонату України сезону 2014/2015.

У січні 2015 року Роман підписав трирічний контракт з «Дніпром». Через півроку разом з командою він дійшов до фіналу Ліги Європи. Проте завоювати євротрофей дніпрянам не вдалося. У фінальному поєдинку український клуб програв іспанській «Севільї» з рахунком 2:3. Безус в цьому матчі вийшов на 68-й хвилині та через дві хвилини отримав жовту картку.

За неповні два сезони за «Дніпро» Роман зіграв 50 матчів і забив шість голів. Влітку 2016 роки півзахисник перебрався до Бельгії, де підписав контракт з клубом «Сент-Трюйден» на один рік. До речі, «Дніпро» залишився винен гравцеві зарплату за одинадцять місяців.

У чемпіонаті Бельгії Безус дебютував в липні 2016 року в грі проти «Локерена». Через місяць Роман віддав гольову передачу, а у вересні — забив перший гол.

По закінченню сезону Безус продовжив контракт з «Сент-Трюйденом». Але вже на початку 2019 року український півзахисник перейшов в інший бельгійський клуб — «Гент».

За новий клуб Безус вперше зіграв 27 січня. У грі бельгійської першості проти «Кортрейка» Роман вийшов на 67-й хвилині, а вже на 86-й він заробив жовту картку.

Перший повний сезон в «Генті» півзахисник почав у серпні 2019 року в матчі-відповіді Ліги Європи проти румунського «Віїторул». Роман вийшов на останні півгодини гри. Бельгійці матч програли (1:2), однак за підсумками двоматчевого протистояння здолали суперника з загальним рахунком 6:3.

Уже в наступному матчі в рамках чемпіонату Бельгії Роман відзначився дублем, а «Гент» розгромив «Ейпен» (6:1). У сезоні 2019/2020 українець відзначився сім разів і віддав п'ять гольових передач.

У вересні 2020 року «Гент» на відбірковому етапі Ліги чемпіонів зустрівся з одним із колишніх клубів Безуса — київським «Динамо». У першому матчі Роман вийшов на поле з перших хвилин, але став антигероєм матчу.

На 50-й хвилині півзахисник отримав жовту картку, небезпечно зігравши проти Шапаренко. Всього через три хвилини Безус отримав другий «гірчичник», грубо сфолив на Буяльському. У підсумку «Гент», залишившись в меншості, пропустив гол і програв матч (1:2). У другому матчі бельгійський клуб розгромно поступився (0:3).

У сезоні 2020/2021 Роман зіграв понад сорок матчів, забивши сім голів і зробивши п'ять ассистов. Контракт з «Гентом» у нього розрахований до 30 червня 2022 року.

Згідно сайту transfermarkt трансферна вартість Безуса оцінюється (на травень 2021) у два мільйони євро. Вище всього українського півзахисника оцінювали в листопаді 2019 року. Тоді його вартість була три мільйони євро.

Кар'єра в збірній

З 2010 року Роман почав виступати в молодіжній збірній України. Через рік його стали залучати до ігор національної збірної. За десять років виступів в жовто-синій футболці Безус провів понад двадцяти матчів, в яких забив п'ять голів.

У червні 2021 року головний тренер збірної України Андрій Шевченко включив Романа в остаточну заявку на чемпіонат Європи-2020 року, який через пандемію коронавірусу був перенесений на рік. Для Безуса це перший великий турнір в рамках збірної.

Скандал

У березні 2012 року захисник «Дніпра» Дерек Боатенг звинуватив Безуса в расизмі. В ігровому епізоді ганський легіонер «Дніпра» збив партнера Романа по «Ворсклі» Ахмеда Янузі, через що між футболістами двох клубів розгорівся конфлікт.

За словами Боатенга, Безус обізвав його «чорним». Африканський футболіст не стримався і штовхнув півзахисника «Ворскли». У підсумку арбітр видалив і Боатенга, і Безуса. Пізніше Роман всіляко заперечував звинувачення в расизмі.