Питання зарплати, здається, зрушило з мертвої точки, проте радіти поки що зараноКабінет міністрів України затвердив підвищення зарплати вчителів на 20%. Це доволі неочікуване рішення з огляду на те, що кілька місяців тому зростання окладів освітян було відтерміновано на рік. Далі розповідаємо про велику епопею під назвою "збільшення зарплат бюджетникам", яка тягнеться ще з весни 2019 року, коли президентську присягу тільки-но склав Володимир Зеленський.Історія питання із зарплатами вчителівОднією з найголовніших обіцянок кандидата у президенти Володимира Зеленського було підвищення зарплат всім працівникам бюджетної сфери до гідного рівня. Звучали навіть неймовірні цифри у 4 тисячі доларів для вчителів. Але ці цифри були настільки нечуваними, що їх не можна було сприймати без іронії – в Україні ж бо таке просто неможливо за жодних обставин.

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Ставши главою держави, Зеленський знову перш за все пообіцяв підвищити зарплатню бюджетникам, проте до цього ніяк не доходили руки.Наприкінці листопада 2020 року уряд скасував заплановане на 2021 рік підвищення зарплат вчителям, чим спровокував обурення українців. Очікувалося, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму. Але у Кабміні перенесли реалізацію постанови № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки" на 31 грудня 2021 року у зв'язку з "відсутністю неінфляційних джерел фінансування". Мовляв, підвищення зарплат потребує додаткових 50 мільярдів гривень, яких у держбюджеті немає.Трохи пізніше – на початку грудня – все ж було затверджено поетапне підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, але це не було спеціальне рішення президента, уряду або Міністерства соцполітики. Це була логічна прив’язка до поступового зростання прожиткового мінімуму та мінімальної зарплатні по Україні. У 2021 році мінімальна заробітна плата з 1 січня становить 6000 гривень, а з 1 грудня складатиме 6500 гривень. Тож і зарплатня усіх працівників бюджетної сфери буде перерахована у зв’язку з новими розмірами соціальних виплат.
Новини за темою: Уряд затвердив нову тарифну сітку: Коли зростуть зарплати вчителів
Скільки отримуватимуть "бюджетники"Відповідно до постанови, прийнятої 20 січня 2021 року "Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", з 1 січня заробітну плату працівників бюджетної сфери буде збільшено.Так, посадові оклади (або тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС – 2670 гривень, а з 1 грудня 2021 року – 2893 гривні.Поки посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду становить 2225 гривень, тож у 2021 році він буде більшим на 30%.За словами міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, зарплатня вчителя зростатиме так: вчитель без категорії з 1 січня отримуватиме 4859 грн, що на 809 грн більше, ніж було з вересня 2020 року.
В.о. міністра освіти Сергій Шкарлет МОН
Тоді як оклад вчителя вищої категорії з 1 січня становить 6461 грн, що на 1076 грн більше, ніж було з вересня 2020 року. Доплати, надбавки та інші заохочувальні виплати зберігаються і будуть нараховані до збільшених зарплат. 
Новини за темою: Зарплата у цифрах: Міністр Шкарлет на прикладі пояснив, наскільки зросте оклад вчителя
А тим часом зарплати чиновникам……збільшили порівняно давно. Принаймні, швидше, ніж працівникам бюджетної сфери.Варто згадати, що навесні минулого року урядовці ініціювали нововведення, відповідно до якого до кінця карантину і місяць після його завершення зарплатня топ-чиновників не могла перевищувати 47 тисяч гривень. Це стосувалося керівників міністерств, відомств, суддів, прокурорів, державних підприємств, включаючи держбанки. Проте наприкінці серпня 2020 року Конституційний суд визнав незаконним обмеження високих зарплат державних службовців в період карантину і їхні зарплати повернулися.А 13 січня 2021 року Кабінет міністрів збільшив посадовий оклад чиновників. Тепер мінімальний розмір посадового окладу у 2021 році в державних органах не може бути меншим ніж два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. А оскільки прожитковий мінімум від 1 січня 2021 року становить 2270 гривень, спеціаліст державного органу буде отримувати не менше 4540 гривень на місяць.Урядовці затвердили загальну схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів.Відтепер оклади керівників апарату Верховної ради, Секретаріату Кабінету міністрів, Офісу президента, апарату Ради національної безпеки і оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення становитимуть 37 800 гривень. Тоді як керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади із спеціальним статусом отримуватимуть 33 600 гривень.

Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом