Новий очільник США має намір об'єднати країну та приділити особливу увагу боротьбі з коронавірусом

Топ-новина
Джо Байден REUTERS
Джо Байден здобув перемогу у президентських виборах у досить непростий час: з одного боку тотальна непідтримка його політики великою частиною населення, з іншого – пандемія COVID-19.У своїй першій президентській промові Байден пообіцяв не тільки швидко та радикально боротися з коронавірусом, а й об’єднати країну та відновити міжнародну співпрацю.Про що заявив Джо Байден у своїй промові після інавгурації, які перші рішення ухвалив на посаді президента США та чи зміниться курс країни, розповідаємо далі.Що сказав Байден у промовіУ своїй першій промові після складання присяги новий очільник США акцентував увагу на головних викликах, які постали перед країною, та охарактеризував результати виборів.Він зауважив: "Сьогодні (20 січня, – ред.) ми святкуємо перемогу не кандидата, а справи – справи демократії. Воля народу була почута, і воля народу була врахована. Ми знову дізналися, що демократія дорогоцінна. Демократія тендітна. І в цей час, друзі мої, демократія перемогла".Щодо пандемії коронавірусу Байден зазначив, що американці жили й у скрутніші часи. Однак пообіцяв рухатися швидко і невідкладно. Він закликав усіх приєднатися до нього в момент мовчазної молитви, щоб згадати всіх тих, кого втратили минулого року через пандемію.Також повідомив, що прагне об'єднати Америку, об'єднати народ, об'єднати націю. "Об'єднаймося для боротьби з ворогами, з якими ми стикаємося: гнів, обурення і ненависть, екстремізм, беззаконня, насильство, хвороби, безробіття і безнадія. З єдністю ми можемо робити великі справи, дійсно важливі справи", - закликав він.
Інавгурація Джо Байдена PavlovskyNews
Звертаючись до прихильників Трампа, зауважив, що незгода не повинна призводити до роз'єднання.Байден також переконаний, що країна відновить союзи з міжнародними партнерами і знову взаємодіятиме зі світом. "Ми будемо сильним і надійним партнером заради миру, прогресу і безпеки", - виголосив він.Перші рішення БайденаНовообраний президент США Джо Байден підписав перші 15 указів, серед яких повернув країну до Всесвітньої організації охорони здоров’я.Байден також підписав документ про повернення США в Паризьку хартію по клімату 2015 року, яка вимагає скоротити шкідливі викиди в навколишнє середовище.Він також скасував заборону на в'їзд у США для громадян низки мусульманських і африканських країн. Своїм рішенням Байден також заморозив будівництво стіни на кордоні з Мексикою.BREAKING: Pres. Joe Biden signs #InaugurationDay proclamation, including nominations to Cabinet positions. https://t.co/qjeUynJUdz pic.twitter.com/vlhRTTIY5XКілька розпоряджень Джо Байдена стосуються боротьби з коронавірусною інфекцією. Він наказав носити маски у всіх державних установах і запропонував федеральним службам продовжити мораторій на виселення квартиронаймачів за несплату оренди і виплату студентських кредитів, гарантованих федеральним урядом.Джо Байден також доручив провести оцінку указів свого попередника в сфері довкілля.Він має намір відновити жорсткіші стандарти викидів вуглекислого газу в атмосферу, скасовані його попередником.Серед інших указів президента Байдена – вимога до федеральних управлінь керуватися пріоритетом расової рівності в своїй діяльності.Сенат Сполучених Штатів Америки схвалив першу кандидатуру, запропоновану президентом Джо Байденом, Авріл Хейнс, на посаду директора національної розвідки.Згідно з повідомленням, після складання присяги Хейнс стане першою жінкою на посаді директора американської нацрозвідки.Раніше вона заявляла, що одним із пріоритетів її роботи на новій посаді стане реагування на кіберзагрози з боку Російської Федерації.Подальші плани БайденаАдміністрація нового американського президента Джо Байдена представила свій амбітний план додаткових дій протягом перших 10 днів перебування при владі. ЗМІ оприлюднили чернетку документа.Багато з майбутніх кроків, які зробить президент, будуть спрямовані на скасування політики його попередника, Дональда Трампа.Починаючи з четверга, кожного дня до кінця місяця, за винятком цих вихідних, увага президента буде зосереджена навколо певної теми з набором відповідних дій і директив.Отже, в наступні 10 днів Байден займатиметься розв'язанням таких питань:21 січня: COVID-19
22 січня: Економічна допомога
23-24 січня: вихідні.
25 січня: "Buy America" (національне законодавство про закупівлі, яке вимагає, щоб федеральні агентства закуповували вітчизняні матеріали та продукти, – ред.)
26 січня: Капітал
27 січня: Клімат
28 січня: Охорона здоров'я
29 січня: Імміграція
30-31 січня: вихідніТакож цього четверга тема першого повного дня президентства Байдена буде присвячена коронавірусу. Планується видання шістьох президентських указів і однієї директиви.Виконавчі укази включають такі пункти, як огляд ланцюжка поставок, додатковий збір даних і прозорість, а також підтримку додаткових досліджень і поставок задля лікування COVID-19.Директива президента закликає агентства "активізувати зусилля по боротьбі з COVID-19 у всьому світі та підвищити готовність до пандемії в усьому світі".Потім, у п'ятницю, в день "економічної допомоги", буде два розпорядження. Одне керує діями агентства щодо Medicaid, грантів Pell, допомоги за програмою SNAP та страхування від безробіття. Друге розпорядження відновить права на ведення колективних переговорів для федеральних службовців та ініціює дії щодо скасування указу колишнього президента Трампа, який дав Департаменту з управління та бюджету та Федеральним агентствам свободу дій для рекласифікації ключових ролей.Серед інших питань, які повинен розглянути Байден, - це договір про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), що обмежує кількість американської та російської стратегічної ядерної зброї. Адміністрація Байдена пропонує Росії п'ятирічне продовження дії договору.Термін дії договору закінчується в лютому, і він є останньою угодою, що обмежує ядерну зброю США та Росії.Як зміниться курс Америки – думки експертівІнавгурація нового президента США – історична подія не тільки для Америки, а й для усього світу. Адже нова політика очільника країни може впливати на світовий політикум.Так, політичний та військовий експерт Юрій Дудкін зазначив, що Байден лише після декількох годин на посаді заявив, що США будуть домінуючою силою у світі й будуть діяти з позиції сили.Він зауважив, що не варто так сильно радіти тому, що президентом Америки став Джо Байден, адже США не змінилися, а так і залишилися для України "суцільним злом"."Тому називаючи сьогодні США другом, то я б не став спокушатися, тому що США бачать в нас, як і у всіх колоніальних країнах, раба. Має бути країна-раб, а не країна-друг", – сказав Дудкін.А політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова зазначила, що перші 100 днів на посаді новообраний президент США Джо Байден буде обережний у своїх рішеннях, він буде більше займатися врегулюванням ситуації всередині Америки.На її переконання, питання України не стане темою номер один.Міжнародний експерт Владислав Фарапонов назвав малоймовірним, що США долучаться до "нормандського формату", бо Штатам це не потрібно.Експерт зауважив, що український порядок денний перед новою адміністрацією президента США досить великий, оскільки є великі очікування щодо участі США у розширеному "нормандському форматі", залучення США до "Кримської платформи", призначення постійного посла США в Україні. Проте очікувати на реалізацію або навіть на швидку реакцію США щодо цих питань не слід, каже Владислав Фарапонов. На його думку, Україні слід сконцентруватися на двох-трьох пунктах.

Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом