За визначення сексизму взялися у парламентіДнями група депутатів Верховної Ради на чолі з представником "Слуги народу" Олександром Качурою зареєструвала два законопроєкти, що стосуються проявів сексизму.І вже наступного дня у суспільстві розпочалася полеміка з цього приводу, чи потрібні такі ініціативи, що саме вони можуть дати Україні, що зміниться у проявах сексизму, який завжди був в Україні, після того, як його документально опишуть і визначать. Про все це – далі у нашому тексті.Що таке сексизмПоняття сексизму надзвичайно глибоке та багатогранне, у ньому чимало змінних, багато "надбудов" і "поверхів". Причина такої розлогості і багатозначності конкретного поняття у тому, що явище сексизму як розподіл за статтю існувало з самого початку історії світу і поки не може бути викоріненим повністю у жодній культурі жодної національності.Сексизм фактично є приниженням або виділенням людини за її статтю. Це упереджене ставлення до особи або її дискримінація у вигляді негативного ставлення або антипатії по відношенню до людей певної статі.

Побутовий сексизм існує майже всюди Фото з відкритих джерел
Традиційно поведінка з ознаками сексизму вживається по відношенню до жінок, проте зустрічаються випадки і стосовно чоловіків. Фактично це чоловіча дискримінація по відношенню до жінок.Сексистські упередження зустрічаються у всіх суспільствах світу, у тому числі у сучасних спільнотах з високим рівнем культурного розвитку. Сексизм ж є частиною різних соціальних інститутів, таких як сім’я, освіта, охорона здоров’я, релігія, — і присутній у таких галузях суспільного життя як політика, економіка, медіасфера.Ідеологія сексизму відкрито або завуальовано протиставляє жінок і чоловіків одне одному, приписуючи їм протилежні якості. Також сексисти виправдовують панівне становище чоловіків і підлегле становище жінок, виправдовуючи це природним виникненням такого "балансу". 
Новини за темою: Біля Верховної Ради затримали озброєного ножем та пістолетом чоловіка
За який "сексизм" хочуть штрафувати в Україні: аналіз законопроєктаЗа словами Олександра Качури, існує рекомендація Комітету міністрів Ради Європи для України щодо законодавчого запровадження поняття "сексизм". На підставі цих рекомендацій і був напрацьовані законопроєкти.До Верховної Ради було подано два проєкти законів – № 4598 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму у суспільстві" та № 4599 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві". Перший визначає поняття "сексизму" і вносить зміни до кількох законів, що заборонятимуть його прояви. Другий визначає покарання для тих, хто проявлятиме сексизм по відношенню до інших.Що пропонують називати сексизмом. Відповідно до законодавчої ініціативи, сексизмом є будь-які дії, жести, візуальні прояви, промовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких лежить ідея про те, що людина або група людей гірші за інших через свою стать, які проявляються у громадській або приватній сфері, в інтернеті і направлені на:
Новини за темою: Роз'єднані Штати Америки: До чого слід підготуватись
Що не буде проявом сексизму. У законопроєкті прописані випадки, які не можуть бути проявами сексизму і дискримінацією за ознаками статі:Куди і як скаржитися на прояви сексизму. Законопроєктом пропонується у п. 1 ч. 2 ст. 262, де йдеться про дрібне хуліганство, додати слово "сексизм". Відтак, у частині відповідальності документ прирівнює ці два явища. Також у документі прописано послідовність дій у разі скарги на прояви сексизму. Скаржитися можна у державні органи, органи місцевого самоврядування і посадовим особам, до Національну поліцію, уповноваженому Верховної Ради з прав людини.Штрафи за сексизм. Відповідно до законопроєкту № 4599 пропонується встановити відповідальність за прояви сексизму, розширивши статтю 173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення.Такі правопорушення караються накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн) або громадськими роботами на термін від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на термін до 7 діб.Такі ж повторні дії тягнуть за собою штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів (340 – 680 грн), громадські роботи від 40 до 60 годин або адміністративний арешт до 15 діб.
Новини за темою: На сесії Слов'янської міськради депутати закликали прем'єр-міністра Шмигаля піти у відставку
Історія питання в УкраїніВ Україні поки немає регулярних чи постійних заходів на національному рівні, що могли б дієво контролювати чи впливати на прояви сексизму, зменшуючи їхню частоту. Проте існують інструменти контролю за боротьбою з сексистською рекламою:Кампанія проти сексизму в політиці та ЗМІ "Повага", що працює з 2014 року і робить медіаприводом сексистські повідомлення (рекламу, телепередачі, виступи публічних осіб), проводить просвітницьку роботу про сексизм та моніторить український медіапростір на гендерну чутливість; інструмент Ліги захисту прав жінок "Гармонія рівних" "Поскаржитись на сексизм" (дозволяє миттєво повідомити через онлан-форму про сексистьку рекламу), освітньо-аналітичний ресурс Гендер в деталях (публікує тематичні матеріали про жіноцтво, гендерну нерівність та подолання стереотипів).
Новини за темою: У США нацгвардійців, які два тижні охороняли Капітолій, вигнали на вулицю
Як у світі справи з сексизмомПитання проблеми побутового сексизму та гендерного насильства на високому державному рівні надзвичайно гостро стоїть зараз у світі. Зазвичай це дії, спрямовані на жінку лише через те, що вона – жінка. У різних країнах різні види гендерного насильства проявляються частіше чи рідше – через особливості менталітету та культурного розвитку.До категорії гендерного насильства входять такі види злочинів за ознакою статі:
Часто гендерна нерівність проявляється у кар'єрі Фото з відкритих джерел
У світі триває боротьба за права жінок та зменшення проявів сексизму. Йдеться зокрема про феміністичну мовну реформу, запровадження фемінітивів (включення до мови всіх гендерів із позбавленням від зневажливих/негативних конотацій), активний феміністичний рух за права жінок. Розвиваються і впроваджуються міжнародні кампанії, такі як HeForShe, а також флешмоби (MeToo, ЯНеБоюсьСказати), інформаційні кампанії для подолання сексизму в медіа, такі як "Жінки в червоному" проти упередженості у Вікіпедії". 

Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом