Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна»
Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна»

Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна»

У Києві завершився фестиваль «Книжкова країна», який тривав з 24 по 27 квітня на ВДНГ. 

ЦЬого разу подію відвідало понад 72 500 гостей, які придбали близько 90 000 книжок. Які видання обирали на фестивалі? Ми ділимося найпопулярнішими книжками від чотирьох видавництв: Vivat, «КСД», «Лабораторії» та «Видавництва Старого Лева».

Vivat

«Наречена», Алі Гейзелвуд

Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна» - Фото 1

Мізері Ларк, дочка найвпливовішого вампірського радника на південному заході, знову вигнанка. Її анонімне життя серед людей завершується, і вона має закріпити історичний миротворчий союз між Вампірами та їхніми смертельними ворогами Вовками, ставши нареченою Лоу Морленда — альфи зграї. 

У Мізері власні причини погодитися на шлюб. Це не політика і не вигода — вона прагне повернути те єдине, що викликає у неї почуття. Хай навіть це означає самотнє життя на території зграї. 

«За сіткою», Стефані Арчер

Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна» - Фото 2

У головної героїні Піппи Гартлі непрості часи: хлопець покинув дівчину і сказав, що її мріям про кар’єру співачки ніколи не судилося здійснитись. 

Проте головна героїня намагається рухатися вперед і знаходить роботу. Відтепер вона асистентка Джеймі Штрайхера — хокейного воротаря із жахливим характером. Колись, в старших класах, вона була в нього закохана. 

«КСД»

«Вище неба», Ліз Томфорд 

Бортпровідниця Стіві починає працювати на приватному літаку хокейної команди із Чикаго, і відтоді її життя змінюється. 

Вона знайомиться з харизматичним Еваном Зандерсом, чий егоїзм та неабияка самовпевненість викликають роздратування. Проте з кожним новим польотом Стіві помічає, що під маскою зарозумілого поганця ховається щось зовсім інше.

«Сутінки», Пенелопа Дуглас

«Блекчарч» — відлюдне помешкання у глухому місці, куди багатії відправляють своїх неконтрольованих синів охолонути. Там опиняється й Вілл. 

Головний герой давно зрозумів: коли до тебе ставляться як до звіра, це дозволяє тобі поводитися як звір. Ніхто ніколи й не сприймав його інакше. Ніхто, крім Еморі. Через неї він відсидів два з половиною роки у в’язниці, тож має цілковите право її ненавидіти. Але він не очікував, що Еморі теж з’явиться в цьому помешканні.

«Видавництво Старого Лева»

«Вівці цілі», Євгенія Кузнєцова 

Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна» - Фото 3

Навіть коли здається, що час застигає, а земля зупиняється, приходить зима. Сіріє небо, шелестять висохлі трави, мерехтять гірлянди під гул генераторів — більше для світла, ніж для свята. 

Люди живуть війну як уміють, роблять свій вибір, як можуть: відпустити чи хай там що, аби свої були цілі? Чи стане серця для любові у темну добу? У засніжених очеретах Дніпра, на спустілих вулицях, що стікаються з пагорбів до траси, у темних хатах, де поріг обсипають маком від нечисті, а душі померлих приходять за Різдвяні столи, Яна переступає через дірку в паркані і вплутується у дилеми, де немає ані правильних запитань, ані відповідей, але є Максим, непевність, любов і вівці.

«Спитайте Мієчку», Євгенія Кузнєцова 

Що робити сестрам, яким так легко загубитися у власних думках і бажаннях у великому місті? Все наче й добре, але хочеться поставити життя на паузу та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди перебуває поруч.

Але літо час не спиняє: на порозі будинку з’являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі — і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені — на порозі змін. 

«Лабораторія»

«Там, де живуть книжки», Віталій Дуленко 

До рук Наді потрапляє загадкова книжка — історія невідомого автора, що детально описує її особисте життя. Спершу це здається злим жартом, але з кожною сторінкою відчуття страху посилюється: цей автор знає те, чого не міг знати ніхто.

Погрози змушують дівчину повернутися в Соколяни — рідне містечко зі старими сімейними драмами, байдужими колишніми друзями й безліччю таємниць. Хто ж надіслав їй цю книгу? Чому через стільки років знову відкриваються старі рани і чи зможе Надя поглянути правді у вічі? Що ближче до розгадки, то більшою стає загроза, що нависає над її життям.

«За Перекопом є земля», Анастасія Левкова

Які книжки українці купують найчастіше: результати фестивалю «Книжкова країна» - Фото 4

Крим. Саме тут минуло дитинство, юність і перше кохання головної героїні роману. Саме тут вона зрозуміла, що є українкою. Ні дідусь-підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стали цьому на заваді.

Наче орнамент, у романі переплітаються кримськотатарська культура і українська історія. Разом з головною героїнею та її подругою Аліє пройде шлях від їхнього дитинства — з 1990-х аж до окупації півострова Росією в 2014-му, з екскурсами в давнішу історію Криму.


Источник материала
loader