/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F0947a9633d1c237393e1671177f480e2.jpg)
Видання Chicago Sun-Times опублікувало список книжок для літа, до якого потрапили фейкові назви, згенеровані ШІ
Про це повідомляє The Verge.
У випуску Chicago Sun-Times від 18 травня вийшов розгорнутий матеріал з рекомендаціями літніх заходів: нові тенденції, активний відпочинок на свіжому повітрі та книжки для читання. Однак поряд зі справжніми книжками, такими як "Назви мене своїм ім'ям" Андре Асімана, у списку опинилися фейкові твори справжніх авторів. Так, наприклад, Лі Мін Чжин — реальна романістка, але книжку Nightshade Market ("Ринок пасльонів") - "захопливу історію, дія якої відбувається в тіньовій економіці Сеула", вона не писала. Ребека Маккай, місцева жителька Чикаго, нібито написала фальшиву книжку "Точка кипіння".
У Chicago Sun-Times заявили, що "розслідують, як цей матеріал потрапив до друку". Вони наголосили, що матеріал не був редакційним та не отримував схвалення від редакції.
Незрозуміло, чи є контент рекламним. На титульній сторінці розділу є логотип Sun-Times, і він називається "Ваш путівник найкращим літом".
Список книжок зʼявився на Chicago Sun-Times без зазначення авторства, але під іншими матеріалами літнього путівника зазначене імʼя Марко Бускальї. Він цитує кількох експертів, яких, імовірно, не існує. Виданню The Verge не вдалося знайти "доктора Дженніфер Кампос, професорку досліджень дозвілля в університеті Колорадо", статтю Бріанни Мадії, справжньої авторки та блогерки, та дослідження "Аналіз ринку активного відпочинку" від Eagles Nest Outfitters, які згадуються в матеріалі.
Віктор Лім, який є старшим директором з розвитку аудиторії, в коментарі для The Verge зазначив, що будь-який контент, який є неточним, не повинен потрапляти на очі читачам.
