/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F201%2F29b90d40296632ccd7218de59547599c.jpg)
Прем’єра в театрі імені Лесі Українки: «Земля» Івана Уривського за повістю Ольги Кобилянської
30 липня о 18:00 на сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки — прем’єра вистави «Земля» у постановці Івана Уривського за мотивами однойменної повісті Ольги Кобилянської.
«Повернеться у землю порох, звідки вийшов,
а дух життєвий вернеться до Бога, звідки вийшов»
(Екклезіяст 12:7–14)
Що для нас означає земля? Це — народження і любов, рід і памʼять, захищеність і приналежність. Та в один момент може з’явитися той, хто спробує відібрати землю. А з нею — і життя.
«Земля» — це історія пристрасті, конфлікту і самості. Саме вона породжує війни й водночас живить роди. Людина — частина ґрунту, з якого постає і до якого зрештою повертається. Постановка Івана Уривського говорить про землю як про поняття екзистенційне, культурне й духовне.
Вистава «Земля» стала своєрідним продовженням постановки «Žẽmė», яку Уривський реалізував на початку повномасштабної війни в Національному Каунаському драматичному театрі. Слово «земля» в українській та литовській мовах звучить майже однаково, що надихнуло на створення діалогу між двома культурами, об’єднаними прагненням до свободи.
Твір Кобилянської, написаний на зламі епох, резонує з нашим часом. Це історія, яка могла б трапитися будь-де і будь-коли, бо людська натура не змінюється: добро і зло з однаковим потенціалом існують у кожному з нас.
«Історія однієї сім’ї як мікромодель Всесвіту. Родинні конфлікти, драми, зрада і любов — вічні, адже супроводжують людство з початку його існування. Слово «земля» приховує безліч сенсів, і наша вистава — лише одна з можливих інтерпретацій», — говорить режисер Іван Уривський.
Над виставою «Земля» працювала команда під керівництвом режисера та автора музичного оформлення Івана Уривського. Художником-постановником виступив Петро Богомазов, художницею з костюмів — Тетяна Овсійчук. У головних ролях — Олександра Єна та Олена Стефанська (мати), Сергій Детюк і Анатолій Ященко (батько), Владислав Мелешко та Олександр Рудинський (Сава), Андрій Коваленко й Олександр Крючков (Михайло), Марія Рудинська та Ольга Узун (Рахіра), Марічка Хоменко і Катерина Школа (Анна).
Авторка ідеї проєкту — Оксана Немчук. Генеральний директор — художній керівник театру — Кирило Кашліков.
