Нова резолюція ООН щодо мілітаризації Криму. Що важливо знати для України
Нова резолюція ООН щодо мілітаризації Криму. Що важливо знати для України

Нова резолюція ООН щодо мілітаризації Криму. Що важливо знати для України

Генеральна Асамблея ООН 17 грудня ухвалила ініційовану Україною резолюцію про мілітаризацію тимчасово окупованого Росією Криму, а також районів Чорного та Азовського морів.

Так, документ підтримали 66 країн, проти проголосували – 19.

Водночас 72 делегації утрималися під час голосування.

Зокрема, Генасамблея підкреслила, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України і підриває безпеку та стабільність сусідніх країн Європи.

Кріни-члени ООН закликали Москву вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію території України.

Крім того, співавтори резолюції відзначили небезпечне "наростання напруженості" і "невиправдане застосування сили Росією проти України" в Чорному морі, зокрема, захоплення 25 листопада трьох суден ВМС України.

Тож, країни закликали РФ "беззастережно і невідкладно звільнити суду і їх екіпажі та обладнання", а також не перешкоджати здійсненню навігаційних прав і свобод України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Нова резолюція ООН щодо мілітаризації Криму. Що важливо знати для України - Фото 1

ua розповідає про нову резолюцію щодо мілітаризації Криму.

Хто виступив проти?.

Під час голосування за резолюцію виступили проти 19 країн: Росія, Сирія, Вірменія, Білорусь, КНДР, Іран, Узбекистан, Куба, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Сербія, Південний Судан, Судан, Венесуела та Зімбабве.

Разом з тим, перед початком голосування делегації Сирії та Ірану запропонували внести "поправки" в проект.

Співавтори основного проекту, зокрема, представники Ьританії, Нідерландів, Польщі, США та Швеції назвали ірансько-сирійські пропозиції спробою "спотворити український проект" і підтримати дії РФ.

Поправки були винесені на голосування, але їх підтримали лише 25 країн, а 60 виступили проти.

Крім того, перший заступник постпреда РФ при ООН Дмітрій Полянський назвав прийняту резолюцію "шкідливою ​​українською витівкою".

"Жалкуємо з приводу минулого голосування.

Відрадно те, що дуже багато держав утрималися, не бажаючи мати нічого спільного з цією шкідливою української витівкою.

При цьому доводиться констатувати, що сьогодні сформувалася група країн-членів ООН, перш за все - що входять в НАТО і ЄС, які своїми діями (а також бездіяльністю) заохочують своїх українських підопічних на нові злочини і провокації в регіоні в ім'я західних політичних амбіцій" - сказав він.

Основний зміст.

Мілітаризація півострову.

Генасамблея ООН висловила серйозну стурбованість з приводу прогресуючої мілітаризації Криму РФ як окупованої держави, а також висловила стурбованість повідомленнями про триваючу дестабілізацію ситуації у півосторі внаслідок поставок Росією систем озброєнь, включаючи літаки і ракети, здатні нести ядерну зброю, боєприпаси та напрямки нею військового персоналу на територію Україна, і настійно закликала РФ припинити таку діяльність.

Крім того, країни-члени висловили свою стурбованість у зв'язку з проведенням в Криму численних військових навчань збройних сил РФ, що може підірвати регіональну безпеку і тягне за собою значні довгострокові негативні екологічні наслідки в регіоні.

Морська зона.

Водночас Генасамблея висловлює свою заклопотаність у зв'язку з триваючими діями РФ в районах Чорного та Азовського морів, включаючи їх мілітаризацію, які створюють додаткові загрози для України і підривають стабільність ширшого регіону.

Своєю чергою, країни висловили стурбованість щодо небезпечного наростаннянапруженості і невиправданиому застосуванню сили Російською Федерацією проти України, в тому числі проти трьох суден ВМС України, а саме "Бердянськ", "Нікополь" і буксира "Яни Капу", а також серйозним пораненням кількох членів екіпажів.

Тому ООН закликає Москву "беззастережно і невідкладно звільнити судна і їх екіпажі і обладнання, і закликає також проявляти максимальну стриманість з метою негайної деескалаціі ситуації".

Разом з тим, ООН закликає Росію утримуватися від перешкоджання законному здійсненню навігаційних прав і свобод в Чорному і Азовському морях і Керченській протоці, відповідно до міжнародного права, зокрема положень Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Також країни засудили будівництво і відкриття моста через Керченську протоку між РФ і Кримом, що сприяє подальшій мілітаризації Криму.

Источник материала
loader
loader