Каталонський архітектор створив експериментальну квартиру над своїм офісом у невеличкому містечку в Каталонії. Альфондак – саме цим арабським словом архітектор вирішив назвати свій спосіб реновації. Практика передбачає створення комфортного житлового простору в покинутій будівлі за допомогою дерева. Детальніше – читайте в матеріалі.
Квартира в місті Реус – це один з прикладів ремонту за принципом альфондак, пише Dezeen.
Цей простір має площу 55 квадратних метрів. Раніше тут розташовувалась майстерня фотографа. Проте він потім вийшов на пенсію, а студія два роки лишалась без діла.
Студія раніше була зроблена в стилі лофт / Фото Dezeen
Ми вирішили відремонтувати місце, сподіваючись, що хтось може бути зацікавлений у його оренді,
– розповів архітектор.
Більшість простору лишається необжитим / Фото Dezeen
Весь ремонт містить три елементи: шафи для зберігання, невелика кімнатка, яка вміщує ліжко. А також низка панелей, які архітектор називає "шафами" – їх можна використовувати для формування стін, підлоги, стелі та дверей.
Вся електрична проводка тут зовнішня / Фото Dezeen
Вся конструкція легко монтується та демонтується за допомогою елементарних інструментів. Житловий простір в ідеалі має бути компактно вбудований у найменший куточок будь-якого великого простору, залишаючи більшу частину будівлі як робочу зону для митців.
Ванна кімната потребує найбільше капіталовкладень / Фото Dezeen
Такі квартири окрім вітальні та спальні містять кухню та ванну кімнату.
Ремонт також є доволі екологічним, адже тут використовуються натуральна деревина, мармур та вторинне скло.
Весь ремонт можна виконати всього за кілька тижнів / Фото Dezeen
В саме приміщення архітектор майже не вносив змін. Вирішили лише замінити вікна та утеплити стіни, щоб мінімізувати потребу в обігріві.