У Криму окупантам не дозволили обмежити пересування Наріману Мемедемінову
У Криму окупантам не дозволили обмежити пересування Наріману Мемедемінову

У Криму окупантам не дозволили обмежити пересування Наріману Мемедемінову

Підконтрольний РФ Бахчисарайський районний суд Криму 28 липня відхилив позов поліції, яка просила встановити адміністративний нагляд над громадянським журналістом, колишнім політв’язнем та медіакоординатором «Кримської солідарності» Наріманом Мемедеміновим, який 2,5 років перебував за ґратами за сфальсифікованими звинуваченнями в «публічних закликах до тероризму». Про це повідомила «Кримська солідарність».

Адвокат громадянського журналіста Еміль Курбедінов сказав, що цей позов не підлягав задоволенню, оскільки, за законом, адміністративний позов можна подавати протягом трьох місяців, а після звільнення Мемедемінова пройшов майже рік.

«Так виходить, що людині взагалі тоді не гарантована якась там визначеність. Можуть і через п'ять років тоді подати такий позов, без дотримань цих термінів і людина через 5 років отримає нагляд», — зазначив захисник.

Водночас він вважає, що прокуратура скористається можливістю оскаржити рішення суду в апеляції.

Розгляд позову проходив без слухачів і преси, незважаючи на велику кількість бажаючих взяти участь у процесі.

«Ми там сиділи удвох (з адвокатом), хоча, коли заходили в будівлю, бачили скільки людей прийшло. Але все одно підтримка від людей — і старшого покоління, і молоді відчувалася. Це дуже сильно надихає і підтримує, коли ми один одного не залишаємо навіть на адміністративних засіданнях, я вже не кажу про кримінальні — приходимо завжди і висловлюємо свою позицію і солідарність з тими, кого намагаються переслідувати», — сказав Наріман Мемедемінов.

Як писав ДМ, у липні 2021 року Міністерство внутрішніх справ Росії в Бахчисарайському районі звернулося до підконтрольного РФ Бахчисарайського районного суду з позовом «про встановлення адміністративного нагляду» за Наріманом Мемедеміновим. Поліція хотіла заборонити Мемедемінову залишати житло з 22:00 до 6:00, зобов'язати відвідувати так звані правоохоронні органи двічі на місяць, а також заборонити виїжджати за межі адміністративного району.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в селі Холмовка Бахчисарайського району в будинку Нарімана Мемедінова провели обшук. Громадянського журналіста затримали за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганду тероризму» в роликах на його ютуб-каналі, записаних ще до 2014 року. Наступного дня суд в окупованому Росією Сімферополі обрав журналісту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Згодом арешт неодноразово продовжували.

Правозахисники і медійники вимагали від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення Нарімана Мемедемінова. МЗС України також закликало звільнити кримського політв’язня. Медійники розпочали інформаційну кампанію на підтримку Нарімана Мемедемінова.

Слідство відмовилося визнавати наявність у нього українського громадянства. Кримського громадянського журналіста судили як російського громадянина.

2 жовтня 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до двох з половиною років колонії-поселення. Захист засудженого подав апеляцію на вирок. Але 14 травня 2020 року Військовий апеляційний суд Власіхи Московської області залишив чинним вирок. Після набуття чинності вироку журналіста етапували до колонії-поселення в Ростовській області. 13 серпня 2020 року Багаєвський районний суд Ростовської області відмовився умовно-достроково звільнити політв’язня.

21 вересня 2020 року Наріман Мемедемінов вийшов на свободу, відбувши 2,5 роки ув’язнення.

Про труднощі ув’язнення Нарімана Мемедемінова, роль медіа в його справі, звільнення та повернення читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Фото: Муміне Салієва / Facebook 

 

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?". 

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку. Пишемо раз на тиждень і без спаму.
Теги по теме
Новости Крым Общество аннексия Крыма крымские татары
Источник материала
Поделиться сюжетом