Дві українські документальні стрічки претендують на отримання премії Європейської кіноакадемії – European Film Awards, повідомляє Держкіно.
Це фільм режисерки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» та «Бабин Яр. Контекст» Сергія Лозниці.
Загалом у категорії документальних фільмів наразі представлено 15 стрічок. Номінантів European Film Awards оголосять 9 листопада 2021 року.
Раніше «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримав головну нагороду – Golden Lily for best film – німецького кінофестивалю goEast Film Festival у Вісбадені.
19 листопада 2020 в Амстердамі фільм отримав нагороду найбільшого світового фестивалю документального кіно IDFA як «Найкращий повнометражний фільм» в секції «Перша Поява».
22 листопада 2020 у Флоренції фільм отримав головну нагороду одного із найстаріших світових фестивалів Festival dei Popoli.
17 квітня 2021 у Лас-Пальмас-де-Гран-Канарії стрічка отримала головну нагороду Golden Lady Harimaguada Award фестивалю LPA International Film Festival як найкращий повнометражний фільм.
Фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару. Стрічка була профінансована Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute. Міжнародне просування фільму підтримано програмою proMOTION від Українського інституту.
Світова прем’єра стрічки відбулась на найбільшому міжнародному фестивалі документального кіно IDFA 19 листопада 2020 в Амстердамі.
У березні 2021 року відбулась національна прем’єра в світовій конкурсній програмі Docudays UA. Стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримала спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time.
Прем’єра документального фільму «Бабин Яр. Контекст» відбулася на Каннському кінофестивалі 11 липняпоза основним конкурсом, у програмі спеціального показу. Режисер Сергій Лозниця отримав за нього спеціальний приз журі «Золоте око».
Фільм «Бабин Яр. Контекст» складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. У сюжеті фільму йдеться про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року і про наслідки цієї трагедії. Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов'язаних з трагедією Бабиного Яру.
Фото: europeanfilmawards.eu