Верховна Рада ухвалила закон про Службу військового капеланства
Верховна Рада ухвалила закон про Службу військового капеланства

Верховна Рада ухвалила закон про Службу військового капеланства

Служба військового капеланства буде окремою структурою в складі ЗСУ / фото УНІАН, Микола Рябченко

Верховна Рада України ухвалила Закон про Службу військового капеланства (№4626).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосував 291 народний депутат із 340, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом встановлюється, що Служба військового капеланства - окрема структура у складі Збройних сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України, що складається з органів управління Служби військового капеланства, військових капеланів і утворена з метою організації заходів щодо задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.

Служби військового капеланства підпорядковуються безпосередньо головнокомандувачу ЗСУ, командувачу Нацгвардії, керівникам інших утворених відповідно до законів України військових формувань, голові ДПСУ.

Гранична чисельність Служби військового капеланства не може становити менше 0,15% граничної чисельності, відповідно, ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань.

Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації мандат на право здійснення військової капеланської діяльності.

Обов'язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти.

Військові капелани проходять навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів у навчальному центрі ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ.

Крім того, визначається, що з метою належної організації задоволення духовно-релігійних потреб особового складу здійснюється визначення квот конфесійного представництва військових капеланів.

Закон набирає чинності з 1 липня 2022 року, крім положення щодо наявності вищої богословської освіти, яке вводиться в дію через 5 років з дня набрання чинності цим законом.

Як повідомляв УНІАН, законопроект №4626, яким пропонується надати військовим капеланам статус військовослужбовців, у Верховній Раді зареєстрували в січні цього року.

Тоді один із авторів законопроекту, народний депутат від партії "Голос", секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко зазначив, що це була спільна плідна праця представників Збройних сил України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби України, церков та релігійних організацій, а також депутатів різних фракцій.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Стало відомо, що робитиме Верховна Рада в разі військового вторгнення РФ (відео)
  • У Раді пропонують встановити День українського борщу
  • Верховна Рада ухвалила спірний "ресурсний" закон

Автор: Таня Поляковська

Теги по теме
Новости Украины Верховная Рада
Источник материала
Поделиться сюжетом