КИЇВ. 5 жовтня. УНН. Понад 30% українців заявили, що зазнали матеріальних втрат внаслідок війни. Кожен десятий зазначив, що його житло або зруйноване (2%), або ж пошкоджене (8%). Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 15-19 вересня, інформує УНН.
Цитата
«32% опитаних заявили, що зазнали матеріальних втрат внаслідок війни, 67% - не зазнали. Більше половини мешканців територій, де були, чи ще тривають бойові дії, зазнали втрат. Серед втрат найчастіше називали гроші – 36%, житло – 23%, побутову техніку – 14%. Ще 7% говорили, що втратили свійських тварин, 6% - автомобіль, 5% - виробництво, 4% - комерційну нерухомість», - йдеться в результатах опитування.
Деталі
Повідомляється, що кожен десятий опитаний зазначив, що його житло або зруйноване (2%), або ж пошкоджене (8%). Ще 5% не знають в якому стані їхнє помешкання зараз.
«Для 85% ситуація з житлом не змінилась. Близько третини тих, чий дім знаходиться на деокупованій території або території бойових дій, зазначили, що їхнє житло пошкоджене. Також кожен п’ятий з тих, у кого житло досі в зоні окупації, не знають, у якому воно стані», - зазначається в результатах опитування.
Також повідомляється, що у третині пошкоджених будинків уже почались роботи з відновлення: 4% почали капітальний ремонт, 27% - частковий. Попри це, 66% ще не почали жодних робіт. Серед тих, хто втратив житло, 18% вже подали заяву про пошкодження в "Дію", 16% - у правоохоронні органи, 15% - у інші державні інституції, 67% - поки не подавали нікуди заяви. 39% постраждалих вважають, що їх будинки потрібно відновлювати якомога швидше, 59% - навпаки, думають, що варто спочатку дочекатись закінчення війни.
«Більшість тих (58%), хто втратив житло, планують залучати для відновлення в першу чергу свої власні кошти. 27% розраховують відновити будинок за державні кошти, 12% - за кошти міжнародних організацій, 9% - кошти волонтерів, по 7% - за кошти родичів чи благодійних фондів. Власники зруйнованого помешкання більше очікують на допомогу від держави, а власники частково пошкодженого житла планують справитись з власними ресурсами», - йдеться в результаті опитування.
Зазначається, що загалом ті, хто уже почав ремонт, переважно роблять його за власний рахунок. В цілому більшу активність щодо відновлення свого житла проявляють жителі, які вже повернулись додому – більшість з них уже почали роботи по відбудові та подали заяву про пошкодження.
Довідково
Опитування провели 15-19 вересня серед 2000 респондентів віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.