В Ірані суд засудив до в’язниці військових за збитий український лайнер
В Ірані суд засудив до в’язниці військових за збитий український лайнер

В Ірані суд засудив до в’язниці військових за збитий український лайнер

Їх визнали винними у причетності до катастрофи українського Boeing 737 8 січня 2020 року, внаслідок чого загинули 176 осіб.

Іран засудив 10 військовослужбовців до тюремного ув’язнення за звинуваченням у причетності до збиття українського авіалайнера авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ), який летів до Києва у 2020 році, внаслідок чого загинули 176 осіб. Про це у неділю, 16 квітня, повідомило іранське видання

 

Видання зазначає, що командира засудили до 13 років ув’язнення, а дев’ять інших отримали термін від одного до трьох років.

 

Зазначається, що дії командира, який керував збиттям літака, “були зумовлені його незнанням ситуації та помилковим переконанням у тому, що знайдена мета була ворожою”.

 

Командир зенітно-ракетного комплексу Тор М-1 “випустив дві ракети” по авіалайнеру “всупереч наказу” і без отримання дозволу, йдеться в повідомленні.

 

При цьому імена жодного із обвинувачених не називаються.

 

Вирок було винесено після більш ніж трьох років розслідування та проведення 20 судових слухань, на яких загалом 117 позивачів подали свої позови.

 

“Розгляд цієї справи був одним із найважливіших, делікатних та складних судових процесів за останні кілька років у країні”, – йдеться на сайті.

 

Нагадаємо, рейс PS752 МАУ зазнав катастрофи три роки тому на маршруті Тегеран-Київ. Приблизно череаз три хвилини після зльоту лайнер був збитий двома ракетами земля-повітря, випущеними з бази ВПС Ірану, і впав на землю за 15 кілометрів від аеропорту Тегерана. Внаслідок цього загинули всі, хто знаходився на борту.

 

Збиття пасажирського літака, що летів із Тегерана до Києва, сталося в ніч, коли Іран обстріляв ракетами авіабазу США на заході Іраку у відповідь на вбивство Сулеймані.

 

Більшість жертв були іранцями та канадцями, 11 осіб були громадянами України.

 

 

Міжнародна група з координації допомоги жертвам збитого літака МАУ під Тегераном зажадала, щоб Іран у конкретний термін підтвердив свою готовність брати участь у переговорах про компенсації.





Теги по теме
Иран Самолет Boeing
Источник материала
loader
loader