Порятунок качиного виводку у Києві: перехожі та поліція перекрили рух транспорту
Порятунок качиного виводку у Києві: перехожі та поліція перекрили рух транспорту

Порятунок качиного виводку у Києві: перехожі та поліція перекрили рух транспорту

Качина родина чимчикувала до Дніпра від Київського фунікулеру.

У Києві поліцейські та небайдужі кияни зупиняли рух транспорту, щоб перевести через дорогу виводок каченят з качкою. Миле відео опублікували в соціальних мережах: качка з десятком каченят переходить дорогу на Поштовій площі у супроводі киян та співробітників поліції.

Операція з порятунку каченят

Качина родина чимчикувала до Дніпра від Київського фунікулеру.

"На Поштовій площі до поліцейських підбігла жінка. Вона повідомила, що перед світлофором стоїть качка з каченятами та може піти під колеса автомобілів, бо горить червоне світло. Буде дуже шкода, якщо каченят почавлять. Поліцейські підбігли, щоб зупинити рух, але гурт людей вже взяв каченят у кільце і повів через дорогу зупиняючи автомобілі. Вже всі разом вони перевели каченят до церкви Різдва Христового. А качка з виводком почимчикувала за будівлю храму, десь у бік Дніпра", - розповіли сайту ТСН.ua в поліції Подільського району.

Що кажуть у зоопарку

У Київському зоопарку нам розповіли, що качка висиділа каченят десь на схилах Дніпра, можливо, поруч з фунікулером.

"Зазвичай качки висиджують каченят на схилах, там, де немає хижаків. А коли малеча підростає – веде їх до річки, це зона їх годування. Дуже круто, що кияни так відреагували і допомогли виводку дістатися до води. На воді для качки та каченят більше шансів вижити. Там немає щурів, котів або собак, які можуть на них напасти. Єдині для них вороги на воді – це ворони та чайки. В природі качка ховається в очереті, але з цим в районі Києва проблема, він є лише в глибині Труханового острова", - розповів сайту ТСН.ua Кирило Трантін, директор Київського зоопарку.

Каченята у коробці

Трантін додає, що на минулому тижні до зоопарку принесли 10 каченят в коробці.

"Небайдужі люди фактично нам їх підкинули. Так не варто робити, бо зоопарк – це не притулок для каченят. Ми звичайно взяли їх на своє озеро. У нас там жила качка, у якої зникли каченята. Вона їх прийняла як рідних. Навіть один качур тепер взявся захищати цю малечу. Але не варто забирати каченят, якщо ви їх десь побачили у місті. Качка є десь поруч, вона може бути наляканою і ховатися. Але вона обов’язково прийде до своїх малих. Тому їх чіпати не потрібно", - пояснив нам директор зоопарку.

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны