В "Укренерго" показали кішку, яка 9 років живе на зруйнованій росіянами підстанції
В "Укренерго" показали кішку, яка 9 років живе на зруйнованій росіянами підстанції

В "Укренерго" показали кішку, яка 9 років живе на зруйнованій росіянами підстанції

Енергетики показали кішку Азу, яка пережила на одній із підстанцій України дев'ять ударів російських військ. Тварину приніс один із працівників у 2014 році, відтоді вихованець там живе. Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

– Вона живе на підстанції вже 9 років. Має 3 групу з електробезпеки із п'яти можливих. Добре розуміється на будові підстанції, бо щоночі обходить її вздовж і впоперек. Дотримується правил безпеки та не пошкодила жодного приладу, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в компанії, більшу частину підстанції, де мешкає кішка, зруйнували ворожими ударами ракет та дронів. Напередодні першого удару по підстанції Аза втекла, але за кілька днів повернулася до рідної оселі.

- Перший такий удар вона, напевно, відчувала, бо того дня десь зникла. Повернулася через кілька днів, уночі, бігала по зруйнованій будівлі, де раніше було її улюблене м'яке крісло, голосно м'яукала, розгублено і з відчаєм заглядала у розбиті вікна, квапливо перебираючи лапами по розкиданій цеглині та решткам стін. Коли побачила світ у вцілілій будівлі, зраділа, побігла до нас, – розповів співробітник підстанції Олександр.

Азу приніс на підстанцію один із працівників ще 2014 року. Тоді чоловік врятував кішку від собак та зняв її з дерева. Аза швидко прижилася, обрала собі стратегічне місце відпочинку – у м'якому кріслі в одному з кабінетів у головному приміщенні підстанції, де знаходився щит управління. Там кішка проводила більшу частину часу взимку, а влітку стежила периметр підстанції від мишей, полювавши яких приносила на поріг.

Наразі кішка перемістилася на інше крісло, але в будівлі цієї ж підстанції. Наразі на об'єкті йдуть ремонтні роботи, а улюблениця енергетиків уважно стежить за тим, що відбувається.

Фото: facebook.com/npcukrenergo

Фото: facebook.com/npcukrenergo

Теги по теме
Животные
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом