Чи коштуватиме долар 41 грн, як прогнозує Мінфін: українцям розповіли, чого очікувати у 2024 році
Чи коштуватиме долар 41 грн, як прогнозує Мінфін: українцям розповіли, чого очікувати у 2024 році

Чи коштуватиме долар 41 грн, як прогнозує Мінфін: українцям розповіли, чого очікувати у 2024 році

Наразі немає жодних передумов для підвищення курсу долара в Україні до 41 грн і вище. Однак повністю виключати такий варіант розвитку подій під час війни не можна: будь-яка потужна негативна подія може стати шоком для ринку, що може спричинити падіння гривні.

Про це OBOZREVATEL розповів керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. Він зазначив, що такими шоковими подіями можуть стати, наприклад:

  • повне зникнення можливості експорту;
  • техногенна катастрофа, порівнювана за масштабом з підривом Каховської ГЕС;
  • масові обстріли Росією інфраструктури країни;
  • або ж серйозні невдачі на фронті.

Втім, підкреслив експерт, навіть за реалізації якогось із таких сценаріїв стрибка курсу долара може не статись. Адже, попри побоювання цього після того ж підриву Каховської ГЕС, вартість долара не полетіла вгору.

"Давайте згадаємо ситуацію з Каховською ГЕС: була дуже серйозна катастрофа, але на курсі це ніяк не позначилося. Давайте згадаємо, як обстрілювали електростанції по всій країні – це на курсі теж ніяк не позначилося", – нагадав Паращий.

Якщо ж не зважати на зовнішні чинники, то на стрімке зростання курсу може вплинути, за його словами, лише "бажання Нацбанку якось його лібаралізувати". Втім, визнав експерт, до весни чекати, наприклад, значної зміни офіційного курсу американської валюти, за його словами, не варто – "взимку у нас і так багато стресових факторів".

"Я поки що не бачу наступного року курсу 40 грн і більше", – резюмував він.

Чому заговорили про курс 41 грн

Тему підвищення курсу долара до 41 грн порушив голова Мінфіну Сергій Марченко. За його словами, міністерство стурбоване зміцненням гривні, а тому розраховує, що у 2024 році середньорічний курс долара в Україні може становити 41,4 грн.

Глава Мінфіну наголосив, що для зміцнення гривні "немає жодних фундаментальних факторів". За його словами, це мінус для експортно-орієнтованого бізнесу та загалом для економіки країни. Марченко додав, що "експорт не зростає взагалі".

Втім, слід зазначити, що "бюджетні" прогнози курсу долара збуваються рідко. Наприклад, у держбюджеті України на 2023 рік передбачено курс долара на рівні 42,2 грн, а станом на 11 вересня американська валюта навіть на готівковому ринку коштує не дорожче за 38,5 грн (офіційний курс залишається фіксованим на рівні 36,6 грн).

Як повідомляв OBOZREVATEL, вранці 12 вересня в українських банках подорожчав готівковий долар – однак лише у продажу. Вранці 12 вересня банки продають американську валюту за середнім курсом 38,15 грн, що на 5 коп. перевищує показник попереднього дня. В купівлі ж курс залишився на колишньому рівні 37,55 грн.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом