19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Верховний Суд поставив крапку у справах Черновецького проти журналістів редакції «Дзеркало тижня»
Верховний Суд поставив крапку у справах Черновецького проти журналістів редакції «Дзеркало тижня»

Верховний Суд поставив крапку у справах Черновецького проти журналістів редакції «Дзеркало тижня»

Верховний Суд поставив крапку у справах Черновецького проти журналістів редакції «Дзеркало тижня»

Черновецький хотів отримати від «Дзеркала тижня» 2 млн грн.

Касаційна палата Верховного Суду, 17 серпня, відмовила колишньому міському голові Києва Леоніду Черновецькому в задоволенніпозову проти видання «Дзеркало тижня», про що йдеться у рішенні суду. Ще одну касаційну скаргу раніше ВС повернув Черновецькому.

Зокрема, ексмер стверджував, ніби інформація у матеріалах видання недостовірна й така, що порочить його честь, гідність і ділову репутацію. Свої моральні страждання через інформацію в матеріалах «Дзеркала тижня» Леонід Черновецький оцінив у два мільйони гривень – по одному мільйону на кожен позов.

Верховний Суд з позицією колишнього мера не погодився. У випадку з рішенням 17 серпня, ВС залишив чинним рішення Печерського районного суду м. Києва від 07 вересня 2022 року та постанову Київського апеляційного суду від 08 березня 2023 року. Таким чином, суди трьох інстанцій визнали два позови Леоніда Черновецького безпідставними. Водночас Касаційна палата ВС стягнула з Черновецького на користь журналіста 7 тисяч грн, які той які той витратив на професійну правничу допомогу в касаційному суді.

«Баланс між приватним інтересом щодо захисту репутації позивача та публічним інтересом знати суспільно необхідну інформацію не було порушено. Особа, яка висловлює не факти, а власні погляди, критичні висловлювання, припущення не може бути зобов`язана доводити їх правдивість, оскільки це є порушенням свободи на власну точку зору, що визнається фундаментальною частиною права, захист якого передбачено статтею 10 Конвенції. Крім того, матеріали справи не містять доказів стосовно того, що відповідач публічно звинуватив позивача у вчиненні злочину, а тому посилання позивача на те, що зміст статті щодо нього є фактичним твердженням про вчинення злочину, є помилковими», - зазначив адвокат видання Роман Васильняк (юрист ГО «Платформа прав людини»).

Аргументуючи рішення судді, зокрема, посилалися на:

  • ст. 34 Конституції України про право кожного громадянина на свободу думки та слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, а також на вільне збирання, зберігання, використання, та поширення інформації;
  • ч. 1 ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про свободу вираження поглядів.

Ще одну касаційну скаргу Леоніда Черновецького на рішення Святошинського районного суду столиці від 16 грудня 2022 року та постанову Київського апеляційного суду від 14 лютого 2023 року Верховний Суд повернув заявнику, йдеться у відповідному рішенні.

Крім того, приватний виконавець Дмитро Гненний на виконання судових рішень стягнув з Леоніда Черновецького на користь журналіста витрати на правову допомогу в розмірі 21 500 гривень.

Таким чином, Верховний Суд поставив крапку у справах Леоніда Черновецького проти журналістів редакції «Дзеркало тижня».

Видання уважно стежило за подіями, що відбувалися в столиці під час каденції позивача Черновецького, та першим опублікувало інформацію про масштабипорушень.

Редакція продовжує відстоювати у судовому порядку захист прав своїх журналістів на вільне вираження думок авторів у власних матеріалах. Окремо дякуємо громадській організації «Платформа прав людини» за юридичний супровід цих справ.

Нагадаємо, у першому позові оскаржувалась новина з тексту«Чи відбере Зеленський столицю?» редакторки відділу політики Інни Ведернікової. Позивач оскаржував таке судження авторки: «Але тут важливо нагадати, що основним аргументом, котрий дозволив Януковичу легітимізувати своє рішення в очах громадян, була антикорупційна кампанія силовиків та команди Попова, які розпочали активне викриття діянь Черновецького. Конституція — ніщо, справедливість — усе. Влада показово повертала в комунальну власність міста украдені Черновецьким активи. Що вона з ними робила потім — тема не цього матеріалу. Однак точно привід боятися для Кличка», — додає Ведернікова».

Другий позов стосується цитати з публікації тієї ж авторки від 12 червня 2021 року«Влада чи гаманець?» наступного змісту: «Алла Шлапак — ексспівголова фракції «Блок Леоніда Черновецького» (на пару з Денисом Комарницьким), хранителька «сіток» Черновецького — не випадкова людина в команді Тимошенко».

Источник материала
Поделиться сюжетом