Криптовалюта "в обгортці": хто і навіщо "обгортає" біткоїн та Ethereum
Криптовалюта "в обгортці": хто і навіщо "обгортає" біткоїн та Ethereum

Криптовалюта "в обгортці": хто і навіщо "обгортає" біткоїн та Ethereum

Торгівля криптовалютою вважається одним із найвідоміших способів застосування такого роду активів, але криптоіндустрія не обмежується лише трейдингом. Зокрема, не перший рік розвивається напрямок децентралізованих фінансів – DeFi.

Щоб дві криптовалюти з найбільшою ринковою капіталізацією – біткоїн та Ethereum – можна було використовувати в DeFi-проектах, що функціонують на різних блокчейнах, їх навчилися "обертати".

Як це відбувається, скільки коштує така криптовалюта і що з нею відбувається після "розгортання", читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Що таке "обгорнена" криптовалюта?

"Обернуті" токени - "копія" криптоактиву, випущена в іншому блокчейні під заставу оригінальної монети. Це дозволяє використовувати її в мережі, де вона спочатку не підтримується.

Зокрема, "обгорнуті" (від англ. Wrapped, що вказано в тикері активу буквою W) біткоін (WBTC) і Ether (WETH) - спочатку створювалися як токени стандарту ERC-20. Це означає, що їх можна використовувати в мережі Ethereum, самої популярною для створення DeFi-стартапів.Зараз, за допомогою різних провайдерів і мостів, вони доступні також і для інших найпопулярніших мереж.

При цьому курс WBTC прив'язаний до вартості біткоїну у пропорції 1:1. Таким чином, він виступає аналогом біткоїну на таких блокчейнах як Ethereum, маючи цінність та повторюючи всі ринкові рухи BTC.

Навіщо тоді обертати ефір, якщо це рідна криптовалюта свого блокчейна? Справа в тому, що ETH з'явився раніше широкого поширення токен стандарту ERC-20 і тому не сумісний з ним.

Тобто ефір може використовуватися для оплати газу (транзакційних комісій), але не може обмінюватися на інші токени на блокчейні Ethereum у рамках DeFi-проектів. Містом між ними став обгорнутий ефір - Wrapped Ether (WETH).

Історія криптовалюти "в обгортці"

Механізм "обгортання" криптовалюти був розроблений компанією 0x Labs у 2017 році, яка створила перший WETH, щоб спростити використання ефіру у смарт-контрактах.

Варто зазначити, що екосистема Ethereum принесла значний обсяг інновацій, ставши майданчиком для розвитку децентралізованих програм (dApps). Проте саме біткоїн завжди був найпопулярнішим віртуальним активом із найбільшою ринковою капіталізацією.

Але використовувати його в DeFi-галузі було неможливо - децентралізовані програми розвивалися на базі Ethereum (а зараз - і на багатьох інших блокчейнів) і не підтримують транзакції BTC. Тому в 2019 році криптокомпанії BitGo, Kyber Network і Ren запустили проект Wrapped Tokens, в результаті якого з'явився Wrapped Bitcoin (WBTC) - біткоїн, "обгорнутий в Ethereum".

Як "обертають" криптовалюту

Головною умовою цього механізму є прив'язка "обгорнутих" монет до активу, що відстежується. Тобто, у будь-який момент кожен власник 1 WETH може обміняти його на 1 ETH, а 1 WBTC – на 1 BTC незалежно від курсу активу на той момент.

Отримати "обернуту" криптовалюту можна через зберігача, відправивши йому "оригінальні" монети. Охоронці відповідають за карбування "обгорнутих" токенів, їх забезпечення та збереження оригінальних монет. Ними можуть виступати компанії, децентралізовані автономні організації (DAO), смарт-контракти або криптогаманці з мультипідписом.

Заставна криптовалюта буде заблокована доти, доки її не поміняють назад. Після цього наданий WETH або WBTC буде "спалений" - тобто, відправлений на адресу, до якої немає приватного ключа. Це означає, що надалі його більше не можна буде ні переслати, ні витратити.

Але набагато простіше обміняти ETH на WETH за допомогою кріптобіржі. Це можна зробити на децентралізованому торговому майданчику (DEX) WhiteSwap, який входить до екосистеми WhiteBIT, однієї з найбільших європейських криптобірж українського походження.

Як обернути ETH на WhiteSwap:

  • Для початку роботи з DEX, необхідно підключити свій криптогаманець, вибравши його зі списку доступних (важливо, щоб було обрано мережу Ethereum);
  • Для обміну необхідно вибрати необхідну криптовалюту (наприклад, ETH у полі "Надіслати" та WETH у поле "Отримати") та натиснути "Обміняти", при цьому варто враховувати, що з кожної операції стягується мережева комісія, розмір якої залежить від завантаженості мережі;
  • Транзакцію потрібно підтвердити в криптогаманці, натиснувши на відповідну кнопку і заплативши комісію.

Залишається лише дочекатися, коли транзакція буде підтверджена у блокчейні – цей час залежить від завантаженості мережі. При цьому WhiteSwap дозволяє вказати в налаштуваннях транзакції максимальний час очікування та допустиме прослизання (різницю між очікуваною та фактичною ціною укладання угоди).

Аналогічно можна "розгорнути" WETH. Після цього "обгорнутий" ETH спалюється.

Масштаби застосування технології

За даними WBTC.Network, станом на 15 вересня в блокчейні Ethereum перебувають у обігу 162,8 тис. "синтетичних" біткоїнів, або 0,83% від усієї емісії BTC. Їх ринкова вартість перевищує $4,2 млрд. Ще 100 біткоїнів і 2 тис. ETH "обгорнуті" на блокчейні Tron.

У той же час, криптосервіс СoinMarketCap нарахував понад 1,15 млн WETH, що перебувають в обороті, які сукупно оцінюється в майже $1,9 млрд. Це може свідчити про достатню популярність і актуальність "обгорнутих" токенів.

Також раніше OBOZREVATEL повідомляв про різні типи криптовалют – токени та монети. Як вони відрізняються один від одного і які є переваги кожного класу віртуальних активів, читайте в матеріалі на нашому сайті.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber . Чи не ведіться на фейки!

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber . Чи не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом