Нацбанк встановив річний рекорд з продажу валюти

Нацбанк встановив річний рекорд з продажу валюти

Регулятор на міжбанку продав найбільше валюти з початку року.

Нацбанк за останній тиждень - з 11 по 15 вересня - на міжбанківському валютному ринку продав 873,11 млн доларів, водночас регулятор купив 0,05 млн доларів. Про це свідчать дані валютних інтервенцій НБУ.

Зокрема, НБУ за тиждень продав на міжбанківському валютному ринку 873,11 млн доларів, що на 62,69 млн доларів менше ніж тижнем раніше, коли обсяг продажу з резервів становив 302,74 млн. 

При цьому регулятор купив 0,05 млн доларів, а тижнем раніше – 0,47 млн. 

З кінця травня 2022 року НБУ був змушений продавати близько 1 млрд дол з резервів щотижня для балансування міжбанку. Після корекції курсу на 25% до 36,6 грн за долар у середині липня ситуація стабілізувалася, а тижневі продажі валюти тримаються в межах пів мільярда. 

Загалом від початку року НБУ продав вже 18,021 млрд доларів, а купив – 195,88 млн доларів. 

Звісно, якщо оцінювати дані хоча б із початку цього року, то жодних причин для паніки немає, бо з січня курс гривні до долара впевнено зміцнюється, а коливання курсу у межах 10% загалом вважаються абсолютно нормальним явищем. Але хто ж, окрім аналітиків, насправді дивиться на ту динаміку, люди орієнтуються на поточні показники і на сезонність.  Про це читайте у статті "Курс валют на осінь".

НБУ використовує продаж валюти з резервів зокрема для стримування тиску на валютному ринку, а також для балансування ринку експортерів та імпортерів задля утримання фіксованого курсу.

 

 

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом