Михайлів день: історія свята
Михайлів день: історія свята

Михайлів день: історія свята

Михайлів день: історія свята

Дата свята у цьому році змінилася.

Кожного року віряни відзначають свято, що присвячене Архангелу Михаїлу. Його також називають Михайлове чудо або Михайлів день. Раніше це свято відзначали 19 вересня, але у цьому році дата святкування змінилася. Тепер Михайлове чудо відзначають раніше – 6 вересня. Такі зміни пов'язані з тим, що з 1 вересня Православна церква України  та Українська греко-католицька церква перейшли на новий календар церковних свят.

Історія свята

За біблійною легендою, чудо сталося у місті Колоси неподалік Ієраполя. Там був храм, а поряд з ним протікало джерело. Вода у джерелі вважалася цілющою. Храм побудував один із мешканців міста і присвятив його Михаїлу на знак подяки за те, що той зцілив його доньку.

У цьому храмі понад 50 років служив паламарем Архіпп Херопський, який ніколи не покидав своєї обителі. Але язичники прагнули зруйнувати храм – вони поєднали дві річки в один потік і направили на будову.

Архіпп почав щиро молитися про порятунок. У молитві він звернувся до Архангела Михаїла. У відповідь на його молитви з'явився Архангел, він ударив мечем по скелі, в якій з'явилася розселина, в яку й потекла вода. Так храм було врятовано, а язичники втрекли. Потім будова одержала назву «Хони», що означає розселина.

Що не можна робити у Михайлів день

У давнину цього дня дотримувалися таких заборон:

Не можна було лаятися, лихословити, пліткувати та бажати зла іншим.

На Михайлове чудо слід утриматися від важкої фізичної роботи. Також не можна було прати, шити, в'язати, колоти дрова.

Після трапези на свято заборонялося викидати продукти. Їх потрібно роздати нужденним.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом