У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни
У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни

У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни

У Міжнародному суді ООН у Гаазі тривають публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у третій день слухань у суді виступають 32 держави, які долучилися до цієї справи зі своїми інтервенціями.

Йдеться про 26 держав-членів Європейського Союзу, окрім Угорщини, а також - Австралія, Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Велика Британія.

Це безпрецедентна кількість країн, що беруть участь у процесі.

У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни - Фото 1

Першою слово у суді мала Німеччина, другою Австралія, третім виступав представник групи країн, а саме - Австрії, Чехії, Словаччини та Ліхтенштейн, також спільно була представлена позиція Бельгії, Хорватії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Люксембургу, Румунії та Швеції.

Потім виступала Болгарія. Після неї слово взяли Канада та Нідерланди.

У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни - Фото 2

Після цього було оголошено перерву.

Варто зазначити, що якщо слово має представник однієї країни, то на виступ виділено 10 хвилин, якщо представник групи країн, то 15 хвилин.

У своїх виступах країни представляли своє бачення справи та наводили статті Конвенції, які безпосередньо стосуються позову України. Також деякі представники підкреслювали, що долучилися до справи як сторони Конвенції.

У Міжнародному суді ООН тривають слухання у справі про геноцид - виступають 32 країни - Фото 3

Як повідомляв Укрінформ, у Міжнародному суді ООН в Гаазі проходять публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Справа стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року. У позові Україна, зокрема, вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.

Україну підтримали 32 країни, які долучилися до цієї справи.

Суд проведе слухання щодо юрисдикції, і якщо визнає її і те, що позов є повністю або частково прийнятним, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.

Теги по теме
Россия
Источник материала
loader
loader