«Щоб росіяни їх не боялися»: Кремль наказав пропагандистам мовчати про злочини окупантів, які повернулися з війни
«Щоб росіяни їх не боялися»: Кремль наказав пропагандистам мовчати про злочини окупантів, які повернулися з війни

«Щоб росіяни їх не боялися»: Кремль наказав пропагандистам мовчати про злочини окупантів, які повернулися з війни

За словами співрозмовника «Медузи», близького до адміністрації Путіна, у Кремлі хочуть вдавати, що «з фронту повертаються ввічливі, чуйні та дбайливі люди».

Державні та провладні російські ЗМІ отримали вказівку від Кремля не публікувати новини про злочини, які вчиняють російські окупанти, що повернулися з війни проти України, зокрема найманці та колишні в’язні, які отримали помилування. Про це повідомила «Медуза» з посиланням на близьких до російської влади співробітників видань.

За словами співрозмовників видання, деякі пропагандистські медіа охоче публікували подібні новини, оскільки таких вказівок до цього ще не надходило.

«Кримінал завжди дає хороший трафік, а згадка про СВО у заголовку підігріває аудиторію, робить новину більш клікабельною», — цитує «Медуза» одне із джерел.

Зокрема, у жовтні одне з російських видань писало про те, що ексвагнерівець повернувся з війни проти України та вбив бабусю з інвалідністю через гроші. Схожі публікації також регулярно з’являлися у провладних телеграм-каналах та регіональних ЗМІ, підконтрольних місцевим адміністраціям.

Співрозмовник «Медузи», близький до Кремля,  зазначив, що «по-справжньому патріотичні журналісти» і до рекомендацій Кремля розуміли «недоречність» таких публікацій.

За його словами, наразі обмеження на такі новини «назріли, щоб росіяни не вважали бійців потенційними злочинцями, не боялися їхнього повернення».

У Кремлі натомість хочуть показати, що «з фронту повертаються ввічливі, чуйні та дбайливі люди».

У липні в Держдумі Росії підготували законопроєкт, який передбачає ув’язнення іноземних посадових осіб і співробітників міжнародних організацій за участь у розслідуванні воєнних злочинів РФ проти України.

Так, іноземним посадовим особам або посадовим особам публічної міжнародної організації загрожуватиме до п'яти років позбавлення волі. 

У пояснювальній записці законопроєкту наголошується, що Міжнародний кримінальний суд, а також правоохоронні та судові органи «недружніх країн» збирають докази злочинів, «нібито скоєних російськими військовослужбовцями та посадовими особами у зв’язку з проведенням Російською Федерацією спеціальної військової операції (так у РФ називають війну проти України. — “ДМ”) в Україні».

Наприкінці серпня ініціатива T4P представила своє перше подання до Міжнародного кримінального суду про обстріли України, а також презентувала юридичне обґрунтування вчиненого росіянами геноциду в Маріуполі.

  • Читайте також: «Є різниця між геноцидом і воєнними злочинами». Як правозахисники готуються до трибуналу над Росією
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Россия российская агрессия Кремль
Источник материала
loader
loader