Зеленська закликала латиноамериканців дізнаватися про боротьбу, яку веде нині Україна
Зеленська закликала латиноамериканців дізнаватися про боротьбу, яку веде нині Україна

Зеленська закликала латиноамериканців дізнаватися про боротьбу, яку веде нині Україна

Перша леді України Олена Зеленська закликала латиноамериканських читачів, у країнах яких добре знають, що таке боротися за свободу, дізнаватися про боротьбу, яку веде нині Україна.

Як передає Укрінформ, про це Зеленська повідомила у Фейсбуці.

Дружина Президента заявила, що на цьогорічному Гвадалахарському міжнародному книжковому ярмарку - важливій культурній події для всього іспаномовного світу - Україну, яка бере участь у роботі стенда Європейського Союзу, мала представляти наша 37-річна письменниця Вікторія Амеліна.

«Відома авторка книжок допомогла врятувати працю іншого українського автора - Володимира Вакуленка, закатованого росіянами в окупованому Ізюмі. Уже після звільнення міста Вікторія знайшла заховані листки його щоденника - останнього в житті тексту», - зазначила вона.

Зеленська повідомила, що цього літа Амеліна поїхала до прифронтового Краматорська з групою колумбійських журналістів і письменників, щоб показати їм наслідки російської війни проти України. Група зупинилася пообідати в піцерії в центрі міста, коли російські війська вдарили по цьому цивільному об’єкту далекобійною балістичною ракетою. Іноземні журналісти дістали поранення, а Вікторія померла в лікарні.

Перша леді розповіла цю історію у зверненні до Гвадалахарського книжкового ярмарку.

«Мені дуже боляче, що його гості не почують живого голосу Вікторії Амеліної, Володимира Вакуленка. Але навіть за океаном цих авторів і всю Україну представляють їхні книжки, українські книжки. У такі миті особливо глибоко розумієш невмирущу силу літератури. Вона свідчить і зберігає пам’ять попри все», - зазначила вона.

Тим часом, як повідомила перша леді, і польські друзі мають змогу читати українську літературу дедалі в більшій кількості своїх бібліотек. Посол України в Польщі Василь Зварич відкрив українські книжкові полички у Воєводській і Міській публічній бібліотеці ім. Вітольда Белзи в Бидгощі та у Воєводській публічній бібліотеці - Коперніканській книгарні в Торуні.

«Наш проєкт уже набув світового масштабу: 190 українські полички, відкриті в 44 країнах світу, налічують 45 тисяч книжок - наших і про нас, українською та в перекладах різними мовами», - зазначила Зеленська.

За її словами, через ці книжки українці говорять зі світом, розповідають про себе й свою культуру, а світ може дізнатися про Україну не лише з новин, але й із глибших творів - дізнатися й зрозуміти.

«Українські книжкові полички - один із вагомих проєктів культурної дипломатії, яким я опікуюся. Україну чути дедалі голосніше й усюди – усім, хто хоче почути», - заявила Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, 29 листопада відбулося урочисте відкриття Української книжкової полички в мексиканському місті Гвадалахара - у Публічній бібліотеці штату Халіско.

Теги по теме
Украина война
Источник материала
loader
loader