У Житомирі парк ім. Гагаріна перейменували на честь барона де Шодуара
У Житомирі парк ім. Гагаріна перейменували на честь барона де Шодуара

У Житомирі парк ім. Гагаріна перейменували на честь барона де Шодуара

У Житомирі парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна перейменували на Шодуарівський на честь барона-благодійника Івана Максиміліановича де Шодуара.

За перейменування проголосували депутати міськради на сесії, передає кореспондент Укрінформу.

«Міська рада вирішила перейменувати «Міський парк культури і відпочинку ім. Ю. О. Гагаріна» в місті Житомирі та надати йому назву «Шодуарівський парк». Звернутись до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо виконання наказу від 07.09.2021 № 716 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» та подальшого перейменування пам’ятки архітектури місцевого значення «Парк ім. Ю. Гагаріна» (охоронний номер 4449-Жт) на «Шодуарівський парк», - йдеться у рішенні сесії.

Окрім того, на сесії депутати надали назву скверу на проспекті Миру. Його назвали сквером Незламних житомирян.

Барон Іван де Шодуар, за різними свідченнями, народився в Івниці, але архівних документів про це немає. Він навчався в Ризькому університеті, де вивчився на хіміка. Наприкінці ХІХ ст. де Шодуар купив землю в Житомирі, де побудував палац у бароковому стилі та заклав дендрологічний сад.

Барон Іван де Шодуар / Фото: reporter.zt.ua
Барон Іван де Шодуар / Фото: reporter.zt.ua

У 43-річному віці у де Шодуара стався інсульт. За одним із заповітів, барон передав частину свого майна різним організаціям, зокрема зоозахисним, а свою житомирську садибу заповів жіночому училищу ремісничого типу та під дитячі розваги.

Він також займався благодійністю, зокрема опікувався товариством боротьби із туберкульозом, сиротинцями, єврейською їдальнею та підтримував Товариство дослідників Волині.

Де Шодуар помер у 1919 році та був похований на лютеранському кладовищі. Згодом труну з його тілом вилучили зі склепу, а там поховали радянського діяча Василя Боженка. Де знайшов спочинок барон, досі невідомо. Його маєток знищили під час обстрілів Житомира у роки Другої світової війни.

Довоєнне фото: маєток барона у Житомирі
Довоєнне фото: маєток барона у Житомирі

Як повідомляв Укрінформ, у Житомирському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Благодійник із Житомира», присвячена 165-річчю від дня народження барона Івана де Шодуара.

Перше фото: elenagluschenko

Теги по теме
Житомир
Источник материала
loader
loader