Виплати українським біженцям в Польщі можуть скасувати: чого очікувати далі
Виплати українським біженцям в Польщі можуть скасувати: чого очікувати далі

Виплати українським біженцям в Польщі можуть скасувати: чого очікувати далі

Уряд Польщі ухвалив проєкт змін до закону про допомогу українським біженцям, включаючи прив’язування соціальних виплат до навчання українських дітей у польських школах. Цей законопроєкт також передбачає законність перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR до 30 вересня 2025 року та скасування одноразової соціальної допомоги.

Про це повідомило польське видання Money "Ми змінюємо систему і робимо її більш прозорою. Ми підтримуватимемо громадян України, які мусили утікати від війни до Польщі, але очікуємо чітких і зрозумілих правил, які є в новому законі, який ми сьогодні ухвалили", – прокоментував рішення уряду віцепрем'єр і міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Уряд Польщі у вівторок, 30 квітня, прийняв важливе рішення щодо покращення умов перебування та інтеграції українських громадян у польське суспільство. Одним із ключових аспектів цього проєкту є створення механізму за яким виплати допомоги українським громадянам будуть прив’язані до факту навчання їхніх дітей у школах Польщі.

Це означає, що батьки українських школярів, які будуть навчатися у польських навчальних закладах, матимуть право на соціальну підтримку від держави. Відповідно до висловлювань польського уряду, такий крок має на меті не лише забезпечити українським громадянам доступ до якісної освіти в Польщі, але й сприяти їхній інтеграції у польське суспільство

Законопроєкт також передбачає, що перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року, а виплати одноразової соціальної допомоги у розмірі 300 злотих (2 931 грн) і грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування українцям скасують.

Представники уряду підкреслюють, що ця ініціатива є проявом соціальної відповідальності Польщі та спрямована на створення сприятливих умов для перебування української громади в країні. Законопроєкт уряду ще потребує затвердження в обох палатах парламенту Польщі та підпису президента. Він планує набрати чинності з першого липня поточного року.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Норвегії пропонують продовжити колективний захист для українців із 3 до 5 років, що дасть уряду та парламенту Норвегії більше часу та можливостей для вирішення ситуації із українськими біженцями. Також розглядається можливість видачі звичайних дозволів на проживання.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом