В Україні розробили мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою
В Україні розробили мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою

В Україні розробили мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою

Lağoda QT містить понад 150 творів від більш ніж 20 авторів.
В Україні розробили безкоштовну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT. 

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.  

Гра є головоломкою, де кожен рівень - вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку.  

Загалом у грі використано понад 150 творів понад 20 авторів. Серед них, зокрема, Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан і Бекір Чобан-заде. Вірші можна «розблоковувати» за бали. 

Гра передбачає такі основні етапи: поміняти місцями слова, які стоять не на своєму місці, прибрати зайві слова, виправити помилку у слові, вставити пропущені літери. 

У Мінінтеграції зауважують, що завдяки приємній музиці та мінімалістичному дизайну медитативна гра допоможе розслабитися й зануритися у світ кримськотатарської поезії. 

Розробник головоломки Саша Козлов у Facebook повідомив, що в основу цієї гри лягла його україномовна гра «Лагода». 

Гра доступна для iOS та Android. 

Нагадаємо, що раніше в Україні запустили Національний корпус кримськотатарської мови (НККМ) — найбільшу електронну колекцію текстів кримськотатарською, що охоплюють різні жанри та історичні епохи. Електронна база сприятиме розвитку філологічних досліджень та проєктів з використанням кримськотатарської мови.

Фото: Sasha Kozlov/ Facebook

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader
loader